Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sato Yöneticisi: Kripto Kışı, Yaratmak ve Öğrenmek için Fırsat

Sato Technology COO'su Fanny Philip, kripto para ekosistemindeki ayı piyasalarının madencilik şirketleri yeni fırsatlar yaratabileceğini söyledi. Detaylar haberde...
Sato Yöneticisi: Kripto Kışı, Yaratmak ve Öğrenmek için Fırsat
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kanadalı Bitcoin madencilik firması Sato Technologies’in yöneticisi Fanny Philip, piyasa bir sonraki boğa koşusuna hazırlanırken düşüş eğiliminde hayatta kalmak için ne yapılması gerektiğini açıkladı.

Şirketlerin ayı piyasalarında attıkları adımlar, kripto ekosistemindeki ömürlerini belirlemede çok önemli bir rol oynuyor. Philip, madencilik şirketlerinin ayı piyasasının ortasında, inşa etme ve öğrenme zamanının geldiğini söyledi. Sato, Eylül 2021’den bu yana Toronto Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gören, Bitcoin ve Ethereum madenciliği yapan bir dijital varlık şirketidir.

Philip ayrıca sektöre girmenin ilk zorluklarından bahsetti. Şirketin başlangıçta mağaza kurduğu Quebec operasyon bölgesindeki madencilere yönelik yüksek talep, yeni madencilik tesislerinin ertelenmesine ve yerel sakinlerin düşmanca tepkilerine neden oldu.

Sato yöneticisi, küresel salgını elektrikli ekipman tedarikindeki zorluklar için bir katalizör olarak tanımladı. Ayı piyasasının etkilerine dair değerlendirmede bulunan Philip, “İnşa etmek? Mükemmel. Ayı piyasası bizim için yerleşik bir ortam.” diye konuştu.

‘Düşen Fiyat ile Daha Çok BTC Çıkarılabiliyor’

Bitcoin’in fiyatı düştüğünde daha fazla BTC çıkarıldığına dikkat çeken Philip, “Ekipman satın almanız gerekiyorsa, Bitcoin fiyatıyla bağlantılı olduğu için ekipmanın fiyatı çok düşüyor.” açıklamasını yaptı.

GCM Yatırım Banner

Sato Technology daha önce Foundry Digital LLC ile 4.300 madencilik ekipmanının satın alınmasını içeren bir anlaşma yapmıştı. Bu ekipmanların tamamı yenilenebilir enerji ile çalışacak.

Sato, BTC madenciliğine ek olarak, operasyonların az miktarda ETH çıkarmak için kullanıyor. Ethereum’un Eylül ayında gerçekleştirilecek Merge yükseltmesi hakkında da konuşan Philip, “Ne olacak, kimse bilmiyor. Bu yüzden çeşitlendirmeye karar verdik. Madencilik bizim temel işimiz ancak Lightning Network’ün üzerinde birçok uygulama geliştiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kripto para piyasasına yaşanan büyük düşüş, madencilik şirketlerini ve bu firmalara ekipman sağlayanlara da büyük darbe vurdu. Geçtiğimiz günlerde Nvidia, açıkladığı ikinci çeyrek raporunda, madencilik talebindeki düşüşten olumsuz etkilendiğini bildirmişti.

Dünyanın önde gelen grafik kartı üreticisi ikinci çeyrekte beklentilerin altında kalmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.