Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Satış Baskısı Süren Anel Elektrik Hisselerinde Kayıp %3’e Ulaştı

Güne son kapanış seviyesinden başlayan Anel Elektrik hisseleri, Hollanda’da durdurulan proje gelişmesiyle ekside fiyatlanıyor.
Satış Baskısı Süren Anel Elektrik Hisselerinde Kayıp %3’e Ulaştı
Son Güncelleme: 
Yorum

Anel Elektrik Proje Taahhüt ve Ticaret A.Ş hisseleri güne yatay başladıktan sonra düşüşe geçti. ANELE kodlu hisselerin günlük kaybı %3’ü aşarken, dün akşam bildirilen açıklamanın negatif etkisi yaşanıyor.

Şirket tarafından yapılan açıklamada; Hollanda’nın Amsterdam kentindeki Schiphol Havalimanı Yeni İskele İnşaatının (Pier) elektrik ve mekanik işleri projesinin durma noktasına geldiği bildirildi.

Bunun gerekçesi olarak ise projenin ana müteahhidi Ballast Nedam Nv / TAV İnşaat JV’nin projenin işvereni Schiphol Grup ile olan sözleşmesinin Schiphol Grup tarafından iptal edilmesi nedeni gösterildi. Toplam değeri 69.964.105,92 Euro olan proje durdurulsa bile devam eden işlerin tesliminin ve nihai hesap çalışmalarının başladığı ifade edildi.

Şirket hisseleri bu gelişme ile gün içinde satış baskısında kalıp, haftalık kaybını genişletti.
Anel Elektrik Hisseleri %3 Ekside
Kaynak: Paratic Piyasalar

Güne 2,53 liradan başlayan hisseler, saat 12.45’te 2,43 ile seansın en düşüğünü gördü. Ardından çok hafif toparlanma kaydedip, 2,46 lirada seyretti. Saat 15.44 itibarıyla %3,16 ekside fiyatlanıyor.

Hisseler bugün gerçekleşen kayıpların ardından haftalık dönemde %2,76 oranında geriledi. Gün içinde gördüğü 2,43 aynı zamanda beş günün en düşüğümü temsil ediyor.

Aylık süreçte 2,18 – 2,62 arasında hareket eden şirket hisseleri %7 artarken, yıllık %10 değer kaybetti. Yıllık dönemde 1,99 en düşük, 6,54 en yüksek fiyat oldu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu