Yatırım yapmaya başla!

Lamborghini’den Daha Fazla İlgi Çekecek Bir İspanyol: “2011 Tramontana R”

İspanyolların en tuhaf diyebileceğiniz spor aracı Tramontana R'lardan biri satılıyor. Motoru herkesle savaşacak kadar güçlü...
Lamborghini’den Daha Fazla İlgi Çekecek Bir İspanyol: “2011 Tramontana R”

Belki adını duydunuz belki de görmenize rağmen böyle bir aracı yollarda düşünemediniz. Spor araba sınıfında olan Tramontana tamamen gerçek! Kendimizi herhangi bir caddede 1.7 Milyon dolarlık Lamborghini Centenario içerisinde düşünelim! Elbette hafif tonlu çığlıklar eşliğinde, anormal bakışlar üzerinizde olacak! Aynı sahneyi 2011 model Tramontana‘da yaşasak sizce nasıl olurdu?

İspanyol marka ilk olarak 2005 Cenevre Otomobil Fuarı‘nda gösterilmişti. Marka, yılda sadece 12 adet imal ederek, spor araba sınıfına farklı bir tarz getirecekti. Özel üretim bu araçlardan biri şimdilerde James Edition‘nın vitrinlerine satılmak üzere getirildi. Yine de 7 yaşındaki bir spor araba için fiyatı gerçekten çok fazla…

Tramontana R kesinlikle ilginç bir otomobil.

Satılık Tramontana R İspanyaİspanyol şirketin de tam olarak istediği bu olsa gerek. Ne bir Porsche ne bir Ferrari’deymiş gibi hissettirmek! Formula 1 aracının modifiye edilişi gibi duran Tramontana’nın tasarımı iyi veya kötü kesinlikle ilgi çekici.

Böcek tipli spor aracın kaba görüntüsü altında hafif bir gövde yatıyor.

Satılık Tramontana R İspanya ProfilAlt kısımda kıvrımlı tampon görevindeki karbon fiber parça ile üst kısımda aydınlatma grubu yer alıyor. Geçtiğimiz aylarda satılan 1999 Plymouth Prowler’ı buradan incelersek Tramontana’ın sanki pist tipi olduğunu görürüz. Sanırız benzetmemizin sebebi kaput kısımları.

Binmesi zor gibi gözüken kabini, çölde ses hızını geçmeye çalışan araçların ki gibi duruyor.

Satılık Tramontana R İspanya KabinKabinin tamamı karbon fiber malzemelerden oluşuyor. Nubuk kaplı spor direksiyon, elektronik butonlar, ses sistemi ve Recaro spor koltukları görüyoruz.

İspanyol spor araçta standart oturma düzeninin aksine, yolcu kısmı sürücünün arkasında yer alıyor.

Tramontana R’ın teknik verileri hiper araçlarla kapışma imkanı veriyor.

Satılık Tramontana R İspanya MotorPagani‘nin de başvurduğu Mercedes-AMG V12 ünite İspanyolların uzaylı boğasını da besliyor. 5.5L kapasiteli motor 720 ps güç ve 1100 nm tork üretiyor.

Çift turboyla kalkış yapan Tramontana R, 3.6 saniyede kalkış yapabiliyor. Yani 2020 yılında çıkışı yapılacak Audi RS7 E Hibrit‘le değerleri aynı olacak. Top speed de ise 325 km/h‘a ulaşabiliyor.

Çıkışından beri Tramontana üzerinde çok az değişiklik yapılmış. Bildiğimiz kadarıyla yıllık 12 adet üretim planı da tutmamış. Dünyada fazla olmaması, ilginç durması ve bir de sahibinin isteği üzerine 567.000 dolar isteniyor.

2011 model Tramontana R’ın fiyatı astronomik ancak AMG motorunu, yaptığı hızları ve nadir bir spor otomobil olmasını göz önünde bulundurursak kısa süreli, olabilir diye düşündük! Sizce kırmızı uzay aracı nasıl?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum