Yatırım yapmaya başla!

Porsche’nin En Özel “Oak Green Metallic” Rengiyle Satışa Çıkan Carrera GT’si!

Porsche tarihinin en özel otomobillerinden olan Carrera GT, Classic ekibi tarafından Oak Green Metallic ile boyanmış!
Porsche’nin En Özel “Oak Green Metallic” Rengiyle Satışa Çıkan Carrera GT’si!

Çıkış yaptığı 2003 yılında “En iyilerin de en iyisi” olarak güzel bir  övgü yükelenen Carrera GT’lerin en özel olanlarından biri satılıyor. Tasarımsal anlamda bakıldığında, aradan geçen 15 senelik zaman diliminde güncel modellerle aynı izlenimleri veriyor. Carrera GT genel olarak özel bir araç ancak üzerindeki renk onu daha da değerli kılıyor.

Porsche, Oak Green Metallic boya şemasını özel araçlarını daha da özel kılmak için kullanmış. Bu nadir renk ilk kez 1978 yılında, Porsche 911 R ve GT3’lerde kullanmış. GTspirit de yer verilen aracın, birkaç Carrera GT’yi temsil ettiği aktarıldı.

Orijinal damgalı Porsche Classic Carrera GT’nin harika duruşu göz alıcı.

Porsche Carrera GT YeşilMeşe Yeşili rengi, Carrera GT üzerinde görünce, sanki hiçbir otomobile yakışmayacak hissi geliyor. Çember içerisinde duran hiper aracın, tampon ve far tabanında siyah kullanılmış. Bu da araca derinlik kazandırmış.

Arabanın sahibi zor olsa da Porsche Classic ekibinin araç üzerinde çalışmasına izin vermiş.

Porsche Carrera GT Yeşil ProfilMaliyet açısından bakıldığında son derece özel yenileme adımlarının, son derece pahalı olduğunu düşünüyoruz. Otomobil üzerinde yapılan gerçek bir sanat olarak bakabileceğimiz yeşil Porsche’ye 5 kollu mat sarı jantlar verilmiş. Göbek kısımlarında ise mavi bir çerçeve ibaresi bulunuyor. Sol kısımda da kırmızı!

Yeşil Carrera GT’nin tampon difüzör kısımları gri ve parlak siyah renkte.

Porsche Carrera GT Yeşil Arka JantlarTakım olsun diye V10’nun üstündeki örtüde mat gri bir malzeme ile düşünülmüş. Dikkat edersek Porsche modelleri halen daha bu arka görünüm üzerinden devam edilerek tasarlanıyor.

Doğal emişin güzel örneklerinden olan V10 motor, pahalı bir tablo kadar güzel duruyor.

Porsche Carrera GT Yeşil Sarı Motor BloğuMat sarı jantların rengi, motora da verilmiş. 5.7L hacimli motorun ürettiği güç 603 ps. Tork kısmında ise 435 nm olarak verilmiş. Bu aracı şu şekilde anlatabiliriz; nasıl ki 60’lı yılların 930 serileri günümüzde efsane olarak görülüyor, hiper araçların liderlerinden Carrera GT’de öyle görülecek.

RM Sotheby’de satılacak aracın değeri şu an için bilinmiyor. Gerçek bir hiper otomobil olan Carrera GT’nin Oak Green Metallic’li hali sizce nasıl ve bu renge sahip bir Porsche’ye sahip olmak ister miydiniz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum