Yatırım yapmaya başla!

Porsche’nin 356’sından Dönüştürülen Klasik Limuzin İhale Savaşlarını Başlatıyor!

Porsche'nin çıkış zamanlarını temsil eden 356'dan dönüştürülen bir limuzin, açık artırmada satışa çıkıyor!
Porsche’nin 356’sından Dönüştürülen Klasik Limuzin İhale Savaşlarını Başlatıyor!

Porsche’nin belkide adını duyurduğu ve günümüzde en klasik modellerinin başında gelen 356‘nın ilginç bir dönüşümüne tanıklık ediyoruz. Normalde tek kapılı, kompakt ve arkadan motorlu olan bu araç, yeni hayatına kendi içerisine 1 tane katarak devam ediyor. Özel bir araç ve açık artırma yoluyla RM Sotheby‘de 27 Eylül’de müzayede sahnesine çıkartılacak.

Porş 356 Limuzin özel bir koleksiyon ürünü. Taj Ma Garage‘nin uğraştığı bu projenin içerisinde lükse odaklanılmış. Dayton’da Ohio garajında yapılan beyaz Porsche, sahibinin kızının düğünü için yaptırdığı açıklandı. Gelin dışında ve içinde neler yapılmış onlara bakalım.

Aracın dış karoserini veren otomobilin çürümüş bir 356 olduğu söylendi.

Porsche 356 LimuzinGörüldüğü üzere küçük bir otomobil üzerinden çıkartılmak istenen büyük arabada epeyce kesme ve biçme işlemleri yapılmış. Önden dik açıyla bakıldığında bir şey anlamazsınız ancak profile doğru kayıldığında yapının ne kadar uzatıldığını görebilirsiniz.

Hurda bir Porsche 356’nın alınmasıyla başlayan limuzin hikayesinde, krom detayların tümü yenilenmiş. Lastikleri krem bir çizgiyle birlikte 50’lerin o klasik hali vurgulanmış.

Kesin olmamakla birlikte 356’nın boyunun 1.5 metre kadar uzatıldığını düşünüyoruz.

Porsche 356 Limuzin Dış YapısıTeknik verilerde 356’nın boyu 3.950 mm, genişliği 1.676 mm ve yüksekliği 1.289 mm olarak geçmekte. Önemli olan dingil mesafesi de 2.100 mm olarak kayıtlara geçilmiş. Son durumda ise minik olan bu spor arabanın boyunun 6 metre kadar olduğunu düşünüyoruz.

Tavanındaki kahverengi bölüm ayrıntısının kokpitle aynı olduğunu görüyoruz.

Porsche 356 Limuzin İç MekanıAracın eski haline ve zamanına göre çok zengin bir işçilikle yapıldığı belli. Sütlü kahve tonlarındaki deri döşemeler tavan ve taban kısımlarında yerini süet benzeri malzemeye bırakmış. Sürücü ile yolcular arasına bir cam hazne yerleştirilmiş. Kaliteli koyu tonlu ahşap paneller üzerine analog bir sıcaklık ölçer koyulmuş. Kapıların intihar formlu olduğunu söyledikten sonra 356 Limuzi‘nin diğer cephesinde bölmelerin olduğu ve şampanya tutucularının da güzel bir detay  olduğunu belirtelim.

Motor kısmında ekstra gelecek ağırlıkları karşılayacak, farklı serinin motoruyla değiştirilmiş.

356 çıkış yıllarında 1.6L motordan aldığı 60 beygirle besleniyordu. 4 ileri manuel aktarım yapılıyor ve rakamlara göre de oldukça yavaş bir otomobildi. Dönüşüm sonrasında daha fazla güce ihtiyaç duyulacağından 1968 serisi 912’den yine 1.6L hacimli motor alınmış. Bu sefer güç 90 beygire çıkmış. Aktarım da 5 ileri manuel olarak ayarlanmış.

Yüksek standartlarda yapılan ve çok zaman alacak bir otomobil olduğu her halinden belli oluyor. Kaliteli ve temiz bir çalışmanın ardından Eylül ayında girecek açık artırmadan nasıl bir sonuçla çıkacağının kestirilmesi zor. Bir tahminde bulunmak isterdik ancak 356’dan dönüştürülen limuzin örneğinin dünyada olmayışı bizi kısıtlıyor. Belki birileri daha yapmıştır ancak bu kadar kesenin ağzı açılmış mıdır bilemiyoruz!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum