Yatırım yapmaya başla!

Packard’ın Nadir Eserlerinden 1948 Tarihli Bir “Playboy A48” Satılıyor!

Dünya savaşı sonrasında havalı olmak isteyen kişilere üretilen Playboy A48'in kalan son örneklerinden birisi satılıyor! İşte detaylar...
Packard’ın Nadir Eserlerinden 1948 Tarihli Bir “Playboy A48” Satılıyor!

RM Sotheby’te yine heyecanlı bir yapının satışı yapılacak. Günümüze kadar gelmeyi başaran 1948 model Playboy A48, hayran olunacak bir yapıya sahip. 1899 yılında kurulan Packard ürünü olan markanın yapısı üzerinde Pontiac mühendisi çalışmış. Savaş sonrası “çok çok çok” nadir bir microcar olan Playboy markasının A48 modelinin tanıtımı 1946 yılında Buffalo Statler Hotel’de gerçekleştirilmiş.

Şirket varlıklarının 1950 yılında çöküşüyle birlikte bu sevimli otomobilden yalnızca 97 adet üretilebilmiş. Nadide eser, uzun yıllar Florida’da bulunan bir koleksiyoncu tarafından korunmuş. Sonrasında ise başkası tarafından satın alınarak restore işlemlerine tabi tutulmuş. Gelin hep beraber bu küçük eserin özellikleri neymiş bakalım!

Tertemiz bir turkuaz!

İflas başvurusunun ardından 97 adete kadar araç yapılabilen şirket arabalarının günümüze kadar çoğu, ömrünü tamamlamış. Ortalama dünyada sağlam kalan Playboy A48’lerin 43‘ü geçmeyeceği söylendi.

Araç bir süre önce genel bir tamir işlemlerinden geçirilmiş.

Son sahibi, Playboy’u daha canlı göstermesi adına tekrar boyamış. Yapılırken de değeri göz önüne alınarak, en iyi şekilde yapılmış.

Krom parçaları özenle parlatılmış.

Lastiklerin orijinal olup olmadığı bilinmiyor. Diğer taraftan gümüş krom olan kısımlar parlatılmış. Manuel olarak açabildiğiniz hard-top tavanı da işlem görerek yerine tekrar yerleştirilmiş.

Playboy’un çoğu deri ve nubuk olan kokpiti de yenilenmiş.

Büyük kemik direksiyonun dış malzemesi ve gümüş kısımları tazelenmiş. Taban malzemesi, koltukların sütlü kahve tonlardaki derisi de değiştirilmiş.

Kaporta renginin verildiği kabin sıfır derecesine getirilmiş.

Konsol dahil olmak üzere alt kalorifer kısımlarına kadar turkuazla yeniden boyanmış.

Kaputunun altına kendine yetecek hacimlerde motor koyulmuş.

4 silindirli Continental ünite, 40 ps güç üretiyor. Maksimum 120 km/h çıkabilen Playboy, 860 kg ağırlığında. Uzun yıllardır saklanan bu mini convertible, eminiz ki değerinde satılacaktır. Öte yandan aldığımız bilgiler de Playboy A48’lerin 5 prototipinin kurucu Lou Horowitz’in torunu David Kaplan’a ait olduğu söylendi.

Bu nadide eserlerin satıldığı yer olan RM Sotheby‘e getirilen Playboy’un 55 bin dolar ile 75 bin dolar arasında satılması bekleniyor. Ekim ayında satışa çıkacak mini üstü açılır arabanın savaş sonrasında üretilen güzel bir anı olacağını söylemek mümkün. Sizce?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum