Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sadece 6 Örneği Olan Bu “Mercedes-McLaren SLR 722 S” e Sağlam Paralar İsteniyor!

Mercedes - McLaren arasında gerçekleşen en iyi iş olan SLR projesinin en nadir roadsterlarından birisi satılıyor!
Sadece 6 Örneği Olan Bu “Mercedes-McLaren SLR 722 S” e Sağlam Paralar İsteniyor!
HABER GİRİŞ

“Ne kadar nadirse o kadar fazla para” Bu söz, otomotiv dünyasında eski de olsa modellerin değer ölçümünde önemli bir faktördür. Üretim sınırlamalı otomobiller, her zaman için standart modellerinin en iyisiden bile üstün tutulur. Ve ikinci el fiyatları da sıfır satış fiyatlarının bazen 2 katı olabiliyor. Bize göre Mercedes’in 2003 ile 2010 yılları arasında ürettiği SLR, son yirmi yılın en sağlam spor otomobillerinden.

Coupe ve roadster tiplerden üretildiği gibi Stirling Moss gibi görülmemiş tiplerde de “Sport Leicht Rennsport” McLaren’i üretildi! Ancak 2011’de, üretimin sonlandırılmasına rağmen, ekstra bir 25 adetlik imalat gerçekleştirildi. İşte onlardan biri şu an satılıyor…

Üretimin bitiminden 1 sene sonra efsanenin son 25 adeti üretilmiş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Gördüğümüz SLR 722 S Roadster McLaren Edition, bu 25’inde içerisinde özel olan 6 adetten birisi. Çift tonlu hiper aracın, turuncu boyası yüzlerce metreden farkedilebilir.

MSO (McLaren Special Operations) SLR için kendine özel dokunuşlar yapmıştı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==O özel dokunuşun renklendirilmiş, üstü açık tipi karşımızda duruyor. Diğerlerinden farklı olan tampon, siyah karbon şeklinde. Mercedes’in logodan itibaren cam önüne kadar gelen şişkin kısmı, siyaha boyanmış.

Sadece 6 adet olan bu çekici roadsterin bazı parçaları da MSO tarafından özel yapılmış!

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Çamurluk solungaçlarına dokunulmamış. Jantlar 19 inç ve McLaren logosunu taşıyor. Üzerindeki egzoz çıkışları, bu araca özel!

GCM Yatırım Banner
McLaren Edition, daha fazla bastırma kuvveti için özel olarak modifiye edilmiş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Bir üst seviyeye çıkartılan süspansiyonla birlikte 722 S, yolda daha dengeli bir hale getirilmiş. Edition ile gelen karbon parçalar sayesinde araçta genel bir kilo kaybı olmuş.

6 adetlik bu üstü açık projenin kokpiti de dış renklerine uygun.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Şık tasarımlı Alcantara koltuklarının plastik kenar kısımları turuncu. Kapılar, vites ve ön göğüs yine parlak Orange Color halde renklendirilmiş. Kullanılan kokpit parçalarında yine karbon hakim.

ABD’de ikamet eden bu üstü açığın diğer 5 tanesi Avrupa!

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Araç özel olduğuna göre ünite kısmının da ayrı olmasına dikkat edilmiş. 5.4L’lik V8’in 650 ps gücüyle biraz oynanmış. +100 ps güç ile SLR McLaren 722 S Roadster, 750 ps’e çıkartılmış.

Süperşarjlı teknolojik motoruyla standart halinde 3.6 saniyede 100 km’ye çıkıyor. Sanırız bu cabrio için kalkış hızında bir değişim olmamış.

Araçla ilgili söylenmesi gereken en kışkırtıcı bölümüne geldik. Satılığa çıkartılan bu dünyanın en özel spor aracı için 1.050.000 dolar fiyat etiketi koyulmuş. Garajında böyle bir arabanın hayalini kuranlar biraz erken davransa iyi olacaktır!

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.