Yatırım yapmaya başla!

McLaren’in En Özel Serisi Senna’lardan Birisi Yeni Alıcısını Bekliyor!

McLaren tarihinin üretilen en anlamlı serisi olan Senna'lardan birisi ikinci el pazarına düştü bile!
McLaren’in En Özel Serisi Senna’lardan Birisi Yeni Alıcısını Bekliyor!

“Kaçıranlara müjde” demek istesek de bu biraz çeşiti kalmayan bir beyaz eşya ürününün yeni parti üretimi gibi olacak. Ve de bu satış küçümsenecek cinsten değil! İngiliz süper spor araba üreticisi McLaren, anlamlı bir işe imza artmış, dünyanın gelmiş geçmiş en sağlam F1 pilotları arasında yer alan Ayrton Senna‘nın anısına bir model çıkartmıştı.

“Zengin ve şanslı” olarak tabir edilen insan grubundan 500 kişiye alma hakkı verilmişti. Birileri almak istemese bile bazılarına İngiliz araç grup modelleriyle olan geçmişinden dolayı davet gönderilmiş. Emin olmamakla birlikte işte o kişilerden birisi binmeden arabasını satmak istemiş. Satış yeride bu gibi pahalı elmasların yetkili adresi olan James Edition!

Senna’nın sıfır olarak saklandığı belli oluyor.

Araç hakkında biraz bilgi verecek olursak; McLaren bu özel seriyi F1’in fırtınası Aytron Senna‘yı onurlandırmak adına çıkartmıştır. Bu güzel düşüncenin ardında inanılmaz bir hafiflik yatıyordu.

Duruşu etkileyici modelin tamamı karbon fiber malzemesiyle üretildi. O yüzden sadece 1.198 kg ağırlığında.

Dubbed Ceramic Grey rengi Senna’ya verilen en etkileyici ton değil!

Kesinlikle kötü durmuyor. Özel grinin üzerinde karbon parçaların belirginliği gözümüze çarpıyor. Farklı açıdan açılan kapıları ve yine cam tasarımı Senna’nın müzelik bir araç olduğunu söylüyor.

McLaren Special Operations (özel araç üretim birimi), satın alınan gri Senna için sonradan gelen istekler üzerine bir dizi farklılaştırmalar yapılmış. Önde 19 inç arkada 20 inç boyutlarında takılı olan jantlar altın sarısı renge büründürülmüş.

Hiper aracın gösterge panelinde Senna’nın sadece 14 mil yani 22 km yaptığı gözüküyor.

Niyetini net şekilde belli eden süratli aracın kupadan yükselen rüzgar kanadı, tam altında konumlandırılan üç çıkışlı egzoz sistemiyle korkutucu olduğu kadar çekici de duruyor.

Değerine baktığımızda James Edition’da 1.3 milyon dolar yazılmış. Otomotiv dünyasında özel ve ayrıcalıklı olmanın bedeli büyük!

Bize göre bu aracın asıl değeri belki bundan 10 veya 15 yıl sonra daha fazla göze çarpacak.

Sağdan direksiyonlu olarak üretilen 70 örnekten birisi olan Senna için eşsiz havasına karşı ekstra pahalıdan başka bir yorum yapamıyoruz. İngiltere’de satılık Senna için sizin yorumlarınız nelerdir?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum