Yatırım yapmaya başla!

Sadece 24 Adet Üretilen “Lancia Hyena Zagato”lardan Biri Satılıyor ve Fiyatı Çok Konuşulacak!

70'li yıllarında İtalyan efsanesi Lancia Delta'dan türeyen ve dünyada 24 adet olan Hyena Zagato'lardan birisi satılıyor!
Sadece 24 Adet Üretilen “Lancia Hyena Zagato”lardan Biri Satılıyor ve Fiyatı Çok Konuşulacak!

Lancia Hynea, 1992 yılında az sayıda olmak üzere, Hollandalı klasik otomobil tamircisi ve koleksiyoncusu Pual VJ Koot‘un girişimiyle doğmuş bir otomobildir. Efsane aracın çoğu bileşenleri diğer modellerin temelinde ele alınmış. Sanırız 24 adetle sınırlandırılan Hyena’ya en çok Aston Martin ile duyduğumuz Zagato‘nın da yardımları olmuş.

Bu kadar az adette olan bir otomobil normal olarak pahalı ve bulunması zor olacak! Road and Track‘in konu aldığı yeşil Lancia Hyena, temizliği ile hayran bırakıyor. Hyena, ralli pistlerinin hırçın çocuğu Delta Integrale Evo II‘nin kalbiyle hareket ettirilmiş. Daha da dikkat çeken kısmı, aşağıda görecekseniz ama fiyatının şimdiden çok pahalı olduğunu söyleyelim.

Okyanus yeşili rengiyle Lancia Hyena özel duruşlar sergiliyor.

Lancia Delta Hyena Karoser1992 model bu spor aracın maliyetleri o yıllarda inanılmaz fazla olduğu için sadece 24 adet üretilebilmiş. Hyena’nın tüm logo ve isimleri söksek dahi Lancia’nın 90’lı yıllardaki stilleri belli oluyor.

Karoserine son derece estetik hareketler yapılmış.

Lancia Delta Hyena ProfilRenkli far yapısının ardından aracın en göze çarpan kısmı profilde tavanın arka doğru oval bir yapıda gitmesi. İlerlediğimizde beyaz jantları ve model yazısını görüyoruz.

26 yaşına göre temiz bir kokpite sahip olduğunu söylemek mümkün.

Lancia Delta Hyena Kokpit KoltuklarBu kısma kadar aracın restore edilip edilmediğini bilmiyoruz. Spor koltuklar sarı deri ile kaplı. Baktığımızda deformasyon yok gibi duruyor.

İç mekanın gösterge kısmında fazlaca takip etmeniz gereken ekran var.

Lancia Delta Hyena Kokpit İç MekanBüyük gösterge panelinin haricinde direksiyonun sağ kısmında 7 adet daha küçük gösterge bulunuyor.

Hyena’nın oluşumunda alüminyum ve karbon gibi maddelerin kullanılmasının faydaları hız rakamlarında görülmüş.

Lancia Delta Hyena Kokpit MotorTurbo destekli 2.0L ünite 250 beygir arasında güç üretiyor. Konumuz olan araç için 300 beygir olduğu da söyleniyor. Standart değerlerde Lancia Hyena, Zagato çalışmalarıyla 5.4 saniyede hızlanabiliyor.

Tasarım ve teknolojik açıdan yaptığı yardımlarla Zagato, 90’lı yıllarda gerçek bir başarı öyküsü yazdığını söylemek mümkün. 75 adet üretilmesi istenirken maliyetinin 75 bin dolara çıkması Hyena’nın “bir bölü üç” oranında daha az imal edilmesine neden olmuş. Fiyatı? İşte kafa karıştırıcı kısmı da 261.000 dolarlık fiyat etiketi. Bu fiyata yeni bir Ferrari 488 GTB alınabilir. Peki böyle bir İtalyan eserine sizin yapacağınız yorumlar neler olur?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum