Yatırım yapmaya başla!

Jaguar’ın Sadece 5 Tane Yaptığı CX-75’lerden Birisi Açık Artırmaya Giriyor!

Jaguar'ın James Bond Spectra'da oynattığı sınırlı sayıdaki CX-75'lerden birisi açık artırma ile satılıyor.
Jaguar’ın Sadece 5 Tane Yaptığı CX-75’lerden Birisi Açık Artırmaya Giriyor!

Genel bir kural var ki o da istenilen her süper spor arabaya herkesin sahip olamayacağı. Ferrari, Lamborghini, Aston Martin gibi şirketler sınırlı sayıda model üretmeyi çok severler. Az miktarda, ayrı bir şekilde ele alınan spor otomobiller için ilk teklifler seçkin müşterilerine gönderilir. Eğer ki araca hak kazanamayıp, çok isteyenler olursa da o seçkin insanların araçlarını satmasını beklerler.

Jaguar’ın da 2010 yılında ses getiren modeli CX-75‘in dünyada sadece 5 tane prototipi bulunuyor. Geçtiğimiz aylarda da İngiliz markanın CX-75’nin yapısını yeni F-Type’de kullanacağını çıtlatmıştı. Bazı çizilen tasarımlarla da bu gösterilmişti. Şimdi ise 007’nin spor aracından bir tanesinin aşırı bir fiyatla yeni alıcısına verileceğini öğreniyoruz…

10 sene önce konsept olarak gösterilen CX-75’in etkileyici bir duruşu var.

Turuncu renk modelin her hangi bir olumsuz tarafının olmadığı, bu zamana kadar iyi korunduğu açıklandı. Açık artırma podyumunda yerine alacak olan CX-75’in şasi numarası 001! Fiyatının birkaç yüz bin dolar artıracak sayıyı da söylemiş olabiliriz.

Akılla durgunluk veren bir tasarımı olan Jaguar, 2011 yılının Mayıs ayında markanın gördüğü ilgiye dayanarak hemen üretimine geçilmişti. Gelişimi kusursuz ilerliyordu ancak CX-75 büyük durgunluk zamanına denk gelmesiyle İngiliz marka sadece 5 tane örneğini yapabildi.

CX-75, 2015 yılında gösterime giren James Bond Spectra’da rol aldı.

Büyük umutlarla yapılan modelin iptali sonrasında kalanlar kenara çekildi ve zenginlerin garajında saklandı. RM Sotheby, ender bir aracı misafir ederek, pahalı bir satış gerçekleştirecek. Spectra filminde Hinx’in (Dave Bautista) Aston Martin DB10’u kullanan James Bond’u (Daniel Craig) yakalamaya ve öldürmeye çalıştığı bir kovalamaca sahnesinde gördüğümüz bu şaheserde 492 beygirlik bir ünite var.

V8 motorlu Jaguar, yüksek beygirin yanında AP Racing frenler ve dev hidrolikli el frenine sahip. Film için oluşturulan 10 modelden birisi olan CX-75’in 800.000 dolarla 1.200.00 dolar arasında satılması bekleniyor.

Müzayede evinin araba uzmanı Will Smith’e göre, “Bond uzun zamandır dünyanın en inanılmaz arabalarıyla eşanlamlıydı ve genellikle filmin kötü adamına ait eşit derecede etkileyici bir araç tarafından takip edildi. Jaguar C-X75 Bond filminde bugüne kadarki en yoğun ve teknolojik açıdan en iyi kovalama sahnelerinden birini yapmak için değil, aynı zamanda asla ortaklaşmamış ve ortaklaşa inşa edilmiş bir yapım Jaguar’dır.” dedi.

Hangi açısına bakarsanız bakın aşık edecek yapıyı üzerinde tutan CX-75’in dünyadaki adeti, çıkışında oynadığı film ve genel durumunu göz önüne aldığımızda, fiyatının normal olduğunu söyleyebiliriz. Spor araç için sizin yorumlarınız neler olur?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum