Yatırım yapmaya başla!

RM Sotheby’nin Açık Artırmasında Bol Sıfırlı Ferrari FXX Satışı Yapılacak!

Ferrari'nin özel pist etkinliklerine yaptığı ve XX'lerin ilki olan FXX'lerden birisi satılıyor.
RM Sotheby’nin Açık Artırmasında Bol Sıfırlı Ferrari FXX Satışı Yapılacak!

Niyetli kişiler çek defterlerini hazırlasın! Ferrari’nin hardcore araç imalatının ilki FXX, Enzo Ferrari modeli temellerine dayanıyor. 2005 yılında verilen üretim startı 2009 yılında sonlandırıldı. 6.3L devasa V12’nin yerleştirildiği hipercarın 30 adet üretimi oldu.

29 araç satıldı ve müşterilerin isteklerine odaklı özel olarak üretildi. Geriye 1 adet kaldı ve o da Ferrari’nin F1 Dünya Şampiyonu Michael Schumacher‘a, 2006 yılının sonunda Formula 1’den emekli olması sonunda verilen bir hediye oldu. Kinetik enerjili FXX-K‘ların atası olan FXX’in açık artırmada çok yüksek bir fiyata gitmesi bekleniyor!

Shumacher’a verilme döneminde yani 2006 yılında bu beyaz şeritli Ferro üretilmiş.

Her zaman için rakiplerini korkutan bir yanı olan “XX” serilerinin başlangıç kısmına bakıyoruz. FXX, 400 adet üretim sınırlı modeli Enzo Ferrari’nin kompozit ve karbon fiber gövde yapısını alarak üretildi.

Ferrari FXX’in çıkış hikayesi de ilginç.

Hikayeye geçmeden önce satılık olan FXX’in herhangi bir kazaya karışmadığı, fabrikanın verdiği çeşitli araç ve yarış ekipmanlarının eksiksiz olduğu aktarıldı. FXX’in ilk çıkış hikayesinde yani satışlarında müşteriler, 2 milyon sterlin yatırdıktan sonra beklemeye alınıyordu.

Sadece Ferrari’nin istediği ve onayladı pistlerde kullanılabiliyordu. Ve bu da özel günlerde gerçekleşiyor. Yazılı kurallarda FXX sahipleri araçlarını istedikleri yerde saklayabilirdi. Özel şartlardan birisi de sadece özel gün ve pistlerde kullanılacak hardcore aracın sürüş öncesinde Ferrari teknisyenleri kontrol edecekti. Gayet ilginç!

FXX’in özel etkinlik aracı olduğunu kokpitindeki tazeliğinden anlaşılabilir.

Kase tipi yarış koltukları ve direksiyon Alacantra, isim logolu paspas ve tavan döşemeleri de nubuk tarzı kaliteli malzemelerle döşenmiş. Aracın temizlikten gelen parlaklık seviyesi yüksek ve gösterge paneli gibi elektronik ekranların hepsinin sağlıklı çalıştığı söylendi.

Doğal emişli motorun lastiklere en güzel güçleri gönderen temsilcisine bakıyoruz.

6.3L hacimli 65 derece eğimli doğal emişli motoru, çıkardığı sesleriyle mest ederken 789 beygiri ve 686 nm torku ile 2.77 saniyede sizi 100 km’ye taşıyabiliyor. İsterseniz de gazı bırakmadan 345 km/h’ye çıkın!

Sizce, sadece Avrupa’da özel pistlerde kullanılacak FXX ne kadarlık bir fiyat aralığına sahip olur. Araştırma yaptığımızda, Road and Track’in yer verdiği bir FXX satışında tahminlerin 2.8 milyon ile 3.2 milyon dolar arasında olduğunu gördük. Kırmızı, beyaz şeritli en hızlı pist arabasına binmek için muhtemelen yeni sahibi bu rakamlardan fazlasını da ödeyebilir. Bakalım RM Sotheby’in ekranlarında nasıl bir bol sıfırlı rakam yazacak!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum