Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Satılık BMW E61 5 Serisi Touring’in En Büyük Farkı V8 Olması!

BMW'nin 5 Serisi Touring'e yapılan modifiye iyi gizlenmiş!
Satılık BMW E61 5 Serisi Touring’in En Büyük Farkı V8 Olması!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Dış yapı güzelliğinde BMW 5 Serisi’sinin beğenilen nesillerinden E60‘lar, 2003 yılından 2011 yılına kadar üretimi yapıldı. E39 ile F10 arasında kendine özgü bir çizgide kendini gösteren serinin, wagon E61‘i bu sefer akranlarını aşıyor. Her zaman dediğimiz gibi modifiyede neler yapılacağının yanında paranın hiç bir zaman sınırı yoktur. Bazen bir şeylere fazla merak sizi görülmemiş bir şeye sürükleyebilir.

BMW, araçlarına  M yatırımlarını sedan kısmına yapar. Şu var ki bir kişi wagon tutkunu ve neden yok diye Alman markayı sorgulamadan geçmez! E61’in V8’li halinden önce, yine aynı kokudan yakınan bir kişi dizel bir wagon 3 Serisi’ne sağlam bir M3 motoru yerleştirmişti. Alman üreticinin M gücü kadar vermese de bazı benzinli veya dizel motorlarını oymuş gibi çalıştırabiliyor. Bakalım bu normal görünümlü 5 Touring’in içerisinde neler var!

M5 kılığına giren E61 için en başta V10 motor düşünülmüş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Satılığa çıkartılan wagon otomobilin dikkatimizi çeken neredeyse hiçbir noktası bulunmuyor. Beyaz renkli, gümüş jantlar ve filmli camlar! Şık ve yaşını belli etmeyen bir yapıda. Motor takviyesi sonrasında mı bilemiyoruz, aracın zemin yükseliği alçak duruyor. Ya da standartda öyle.

BMW’nin tutkulu sahibi kapıyı 5.0L V10 ile açmış. Genel bilgi olarak Amerika’da V10 takılmış olsaydı  touringin dönüşümü çok fazla paralara mal olacaktı. Nitekim de araç sahibi bunu düşünerek yönünü birçok modelde kullanılan N62 kodlu üniteye yönelmiş.

N62, 2002 ile 2010 yılları arasında adını sıkça duyduğunuz seri ve modellerde kullanıldı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==X5 SUV’da daha çok duyduğumuz o ünlü 4.4L’yi bilmeyen yoktur. Kesinlikle girdiği araçlarda M takliti yapmayı başarıyordu. E60’a da uygulandı diye hatırlıyoruz. Bunun yanında benzinli hacimli motor, Morgan’a ve Wiesmann‘dan gelen otomobilleri de besledi. BMW için stratejik bir yere sahip ünite Alpine B5 S ve B6 S2‘de olduğu gibi 523 beygir açığa çıkartabiliyordu.

GCM Yatırım Banner
Farklı bir araçtan ikinci el olarak alınan N62 için öncesinde parça yenilemeleri olmuş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==4.4L V8, 5 Serisi Touring’e yerleştirilmeden önce krank, piston, conta, egzantrik gibi ünitenin cam damarı parçalarına bakılmış. Bozulabilirliği dışında sahibi yenilemeyi tam performans almak için de yapmış olabilir. Sanmayın ki hikaye bu kadarla bitiyor. Model V8’in zaptı için alt yapısı dört çeker sistemiyle değiştirildi. 545i’den arka diferansiyel, tahrik mili, akslar, göbekler ve tekerlek yatakları geçirildi. Motor tamam, çekiş sistemi tamam!

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
İlginç Bir Hikayesi Olan Dünyadaki Tek “Maserati Quattroporte Shooting Brake”

Eksik kalan ve zevki daha fazla yaşatan 6 ileri manuelle macera sonlandırılmış. Bizler bunu kısa sürede yazıp anlatsak da 5 Touring için zaman kaybı olduğu gibi parasal manada da yüksek maliyetler çıkmış. Bizlerin ne gerek var dediği bu ustalığa 19.500 dolar isteniyor. Fiyat yorumunu sizlere bırakıyoruz.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.