Yatırım yapmaya başla!

Aston Martin’in Özel Serisi “Vanquish Zagato”ya 1 Milyon Dolar İsteniyor!

Aston Martin'in Zagato ile oluşturduğu ortak ailenin bir üyesi olan 99 adet Vanquish'lerden biri eBay üzerinden satılıyor!
Aston Martin’in Özel Serisi “Vanquish Zagato”ya 1 Milyon Dolar İsteniyor!

İngiliz Aston Martin, 2016 yılında marka tarihinin en güzel hareketlerinden birini başlatmıştı. Sizlerin kaliteli otomobiller içerisinde daha özel hissetmeniz ve yollarda yan yana gelme olasılığız zor olan Zagato aile üyelerini göstermiştik. Edinilen kavram bakımından toplam üretim rakamları belli olup, çeşitli kasa yapılarına göre ayrılacaklardı.

Nitekim öyle de oldu. Yaklaşık 7 sene önce İtalya Como Gölü’nde Cocorso d’Eleganza Villa d’Este’de yapılan tanıtımla oluşumun detayları aktarılmıştı. Geçmişin verdiği samimiyetle Aston Martin aile üyelerinin spesifik kısımlarını Zagato’ya bırakmıştı. Hatta İngiliz firma Bentley Continental GTZ’ye kendi imzasını atmıştı.

Zagato ismini taşıyan 99 adet coupe model var.

Aston Martin’in Zagato çalışması için düşünülen tasarım anlayışında değişim standartlardan ayrılıyor. Vanquish’in kırmızı gövde rengine siyah detaylandırmalar ilk hissedilenlerden.

Ondan öncesinde tüm gövdeyi oluşturan parçaların her birinin karbon fiber gibi hafif malzemeden üretilmiş olması.

Zagota eklemeleri ön kısımda farkını yansıtıyor.

Havayı en çok alacak şekilde yapılan ızgara üzerinde yuvarlak, araca derinlik kazandıran ışık grubu göze çarpıyor. Asi bakışları ise siyah tabanlı farklı far grubuyla sağlanmış. Tampon lip kısmı da dengeleyici karbondan yapılmış.

Tavandan arka uzanan kısım uygulamalarında Zagota Vanquish için özel ayrıntılar gizli.

Etkileyici görünüm, kısa bombeli tavanı komple camla kaplanarak desteklenmiş. 50 yıllık iş ortaklığının karşılığı ancak bu kadar olabilirdi.

Bu durumun aynısını sizlere astronomik fiyatla satışa çıkarılan Pininfarina – Ferrari Sergio‘da görmüştük. Güzel dostlukların orta noktada buluşturulması!

Süper bir doğal emişli motor, gücüyle yeni sahibini mest edecek.

Hacim konusunda hiçbir zaman çekingenliği olmayan İngiliz firma 6.0L V12‘yi Vanquish için de hazırlamıştı. ABD için 576, global pazarlar için 600 beygirle gönderiliyordu. Ve kırmızı sanat eseri 3.5 saniye de hızlanma performansı gösteriyordu.

eBay’de satışa çıkartılan Vanquish Zagota için 1 milyon dolarlık fiyatın az bile olduğu söyleniyor. Sınırlı özel seri başka bir Aston Martin modeli olan Volante’nin 1.5 milyon dolar fiyatına göre düşük olduğu konuşuluyor. Bakalım bu 2016 model, sadece 99 adet benzeri olan bir otomobile kim sahip olacak!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum