Yatırım yapmaya başla!

Özel Renkli 1989 Corvette C4 Diğerlerinden Çok Fazla Detayla Ayrılıyor!

1989 model bir Corvette C4'ün rengi olmak üzere dış modifiyesi dikkatimizi çekti. Bu satılık spor otomobile ayrıca normalinden çok fazla ücret isteniyor.
Özel Renkli 1989 Corvette C4 Diğerlerinden Çok Fazla Detayla Ayrılıyor!

1983 yılında Corvette’nin 4. neslini imal eden Chevrolet, bu nesli 1996 yılına kadar sürdürdü. 90’lı yıllara girişte teknolojinin daha gelişmiş dönemlerine istinaden, C4’e ZR1 takviyesi yapılmıştı. İstenilen tek şey ise hız rekoru kırmaktı. Sınır +280 km/h olarak belirlenmişti. Satış listelerine konuk olan gördüğümüz Corvette C4, temiz olduğu kadar diğerlerinden ayrılacak çok fazla şeye sahip.

Spor araç, hiçbir şey olmasa onlarca kat atılan özel kırmızı bir boya taşıyor. Yıllarca özenli bakılan arabaların satışları sırasında vazgeçilmeyen tek unsur ise fiyatları! Bir nevi serbest piyasa olan ender araç satışlarında normalin 10, 20, 30 vb. kata kadar satış ücretini aracınıza yapıştırabiliyorsunuz. Keza bu C4’te de aynısı olmuş.

1989 C4 sahibi aracını nadir otomobiller kulübüne kayıt ettirmek istiyor!

Kaydın olabilmesi için de bize göre onun ilk günkü parçalarıyla halen daha sıfır gibi olduğunu hissettirmesi gerekiyor. Candy Apple Red renge boyanan spor modelin kaporta tonlarından dolayı tek olduğunu söyleyebiliriz. Göz alıcı renk Amerikan tek kapılısına ayrıca çok yakışmış.

İlgincimize giden kısım ise aracın boyası kaportaya tam 26 kez atılmış. Neden rengin 26 katmadan oluşturulduğunu da anlamış değiliz. Ağırlığı önemsememiş olabilir ancak işlemin 7-8 kat olmasından daha mı kaliteli yapıyor?

Motorious listesindeki Corvette, aslında ünlü bir araç geliştiricisinin ürünü!

1989 model C4’ün standart hali bu değil. Danimarkalı Motorious’un garajında şekillendirilmiş. Jerry Roman’ın tartışılmaz otomobil hayallerinin bir yansıması olarak görülüyor. Özel kırmızı renkli Corvette, diğerlerinden ayrılacak dış gövde kitleriyle modifiye edilmiş.

Burun kısmının ne kadar çıkıntılı olduğunu görüyorsunuz. Ortalama 5 cm kadar uzayan C4’ün yeni tamponunda iki yana ayrılmış hava girişleri oluşmuş. Standart sinyaller de yine uzatmayla beraber burun kısmına alınmış.

Motorious’un özel dizaynı C4’ün diğer cephesinde devam ediyor.

Gövde kiti çamurluk kısımlarında 3’lü hava girişleriyle devam ettirilmiş. Parlak krom jantlar elma şekeri boyasının parlaklığını söndürecek kadar canlı duruyor.

Camın kapsül şekline dokunulmamış. Arka kısımdaki değişim, kapıların bitiminden başlatılıp, kafasına kasket takmış efekti veren rüzgarlık olaya damgasını vuruyor. Orijinal C4’ün cılız görüntüsü yerine kalıplı bir McLaren F1’in hatırası varmış gibi hissettiriyor.

Amerikan aracın kokpiti 89 yılı için fazla teknolojik gözüküyor.

Aşağıda vereceğimiz fiyata etki eden ikinci en büyük etkenlerden birisi kabin kısmı. Konforlu ve oturma pozisyonu için farklı bir şekil verilen deri koltukların tonları dahil, konsol kısmında da dış yapıya uygun renkler verilmiş.

Demir plakalar arkasından gözüken gösterge panelinde dijital bir ortam hakim. Kesinlikle vites ve etrafının fazlasıyla dikkat çekici olduğunu söyleyebiliriz.

Arka tekerleklere enfez bir motor güç gönderiyor.

Chevrolet’in sağlam motoru dökme demir ve alüminyum maddelerini içeriyor. 5.7L hacimli V8, gürültüsü kadar performansta da tatmin edici sürüşler sağlıyor.

İyi durumda bakımlı bir C4 almaya kalktığınız zaman, 6.000 dolar civarlarında Amerika piyasasında bulabiliyorsunuz. Özel bir araç yapımcısı tarafından boyanan ve modifiye edilen C4’e istenilen fiyat 49.900 dolar. Bilemiyoruz ancak koleksiyonerlerin veya meraklıların 8 kat fazla fiyatlı kırmızı Corvette C4’ü ne kadar tercih ederler, orasını satılırsa öğreneceğiz!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum