Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sıfır Kadar Temiz 1969 Ford Mustang Boss 429 Sizden Teklif Bekliyor!

Mustang serisinin en özel türevlerinden olan Boss 429'ların kalmış en temiz örneği, açık artırma usulüyle satışa çıkıyor!
Sıfır Kadar Temiz 1969 Ford Mustang Boss 429 Sizden Teklif Bekliyor!
HABER GİRİŞ

Ford, 2020 Mustang Shelby GT500’ü hazırlayadursun, onun ilk hallerini arayanları bu tarafa alabiliriz. Ford’un spor araba projesini başlattığı modeli Mustang, 10 kişiden en az 5 kişinin hayalidir. 1964’nün elektrikli Charce’ye çevrilişinin etkisinden daha çıkamamışken, sıfır kadar temiz bakılan 1969 örneği satılığa çıkartılmış. 50 yaşında olan Mustang’in bazı rakamları inanılır gibi değil.

Kirli beyaz gövdesi ve iç mekanına göz gezdirdiğimizde kalitenin hangi seviyede olduğunu anlayabiliyorsunuz. Sizce 2018 yılından bir otomobili alıp 50 yıl ileriye yani 2068’e kadar dayanacağına inanıyor musunuz? Muscle Car’ların sembolik ismi Mustang ne kadar temizmiş hep beraber bakalım!

Mecum Auctions Kansas City’de sunulacak beyaz Ford, çok canlı duruyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==429 Boss, serilerin tartışmasız en özel olanıydı. Toplamda 1358 adet üretildi ve yaşayan sayısı çok az! Patron, Nascar’dan esinlenerek, Chryslerin ünlü 426 HEMI’si ile rekabet edebilecek şekilde hazırlandı. İlk üretime alınan Mustang yapısının yuvarlak far formuna karşı, ızgaraya iki adet daha eklendi. Böylece daha asi oldu ve patron olduğu belli edildi.

Çamurluktaki “Boss 429” yazısı her şeyi anlatıyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Kalıplı bir yapıya sahip olan Mustang Boss, her an burun kaldıracakmış gibi duruyor. Goodyear Polyglas lastiklere sarılı paslanmaya karşı korumalı Wimbledon White – Magnum 500 jantları bulunuyor. Ve burn out yapmaya insanı teşvik ediyor! Yürüyen aksam donanımlarında bir Traction-Lok arka diferansiyel ve yarış süspansiyonuna sahip. Standart 69 serisine göre daha gelişmiş bir direksiyon ve disk ön frenlere kullanılmış.

50 yaşındaki Mustang, Ohi’daki Parma Heights Southeast Ford’tan çıktığından beri fazla bir değişime uğramamış.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Yarım yüzyılı deviren bir araç için “bayiden çıktığı gibi” cümlesini kurmak her zaman denilecek bir şey olmadığını unutmayalım. Bu güzelliğe kimisi çok binerek heyecanını saatlerce hissetmek isterken kimisi de bu araç gibi binmeden bakmayı tercih ediyor. Gördüğümüz beyaz 429 sadece 28.968 km binilmiş. Rakamı yaşına bölsek yıllık 560 km ediyor!

GCM Yatırım Banner
Siyah vinil koltukları eskitecek vakit olmamış.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Üç kollu ahşap kaplı direksiyonun retro hali etkileyici dururken, deri koltukların o ilk günkü canlılığını görmezlikten gelemeyiz. Tabandan tavana kadar sıfır kokan bir Mustang karşımızda. Harika detaylara sahip kabinde kahve tonlu ahşap kaplama hakim. Yolcu kısmında torpido kapağının üst kısmına monteli saat, adeta yolcuya tahsis edilmiş ikinci hız ibresi olarak duruyor.

1.755 kg ağırlığındaki Mustang 429 Boss’ta 7.0L V8’in en güzel tonlarını duyabilirsiniz!

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==7.0L, HEMI motorlu kas arabaları içerisinde 429 Boss rakiplerinin sesini kesmeyi başarmış. 28 bin km kullanılması 380 ps‘lik ünitenin canlılığını koruduğunu düşünüyoruz. Açık artırma tahminlerinde şimdilik belirli bir rakam üzerinde durulmamış. Ancak alıcılar aracın orijinalliğini vurgulayan çeşitli belgeler alacaktır.

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
1964 Ford Mustang Kupasına Sahip Elektrikli Özel Charge’ye Hayran Kalacaksınız!

Bunlar arasında bir yapı sayfası, bir Kar-Kraft nakliye faturası, bir 429 gönderi kaydı ve Ford’un yapım özelliklerinin belirtildiği bir mektup bulunmaktadır. Her şey yolunda giderse bizim tahminimiz en az 550.000 dolara satılması yönünde! Size göre açık artırmada Boss 429 hangi fiyat aralıklarında satılır?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.