Yatırım yapmaya başla!

Dolar Milyoneriyseniz Dünyada 2 Tane Olan 1965 Ford GT Tam Size Göre!

Ferrari'yi Le Mans'ta yenmek için ortaya çıkartılan Ford GT prototiplerinden sağlam kalan bir örneği açık artırmaya çıkıyor!
Dolar Milyoneriyseniz Dünyada 2 Tane Olan 1965 Ford GT Tam Size Göre!

En başta söylememiz gerekirse; gördüğünüz Ford GT 5 adet üretilip, ayakta kalan 2 taneden bir tanesi. Yani aşırı değerli. Yaklaşan “Kissimmee” müzayedesinde, fiyatlarıyla fabrikalar satın alınabilecek değerde araç modelleri olacak. Hipercar fiyat sınırını aşan LaFerrari Aperta‘da orada olacak. Ford Advance Vehicles’in üretimini yaptığı üstü açık cabrio GT’nin çok az imal edildiğini söylemiştik. Zira Amerikan şirketinin İtalyan Ferrari’ye olan sinir tutulmasından ortaya çıkan GT günümüzde Lambo’nun V12’li canavarlarına toz yutturuyor.

1964 yılında GT40 olarak hayatına başlayan hiper model, Ferrari’yi Le Mans yarışlarında ezmek için üretildiğini herkes bilir. Ford’un Ferrari’yi satın almak istemesi ve bunun red edilmesi sonucu o yıllarda ortalık baya kızışmış. Sıcak senelerin sonrasında şimdi GT’nin nadir üstü açığı satılıyor….

Henry Ford’un Ferrari katili olarak çıkardığı GT, uzun süredir özel koleksiyoncuların baş tacı olmuş durumda.

Eski günlerin anısına Ford, GT 66 Heritage Edition ile bizi Le Mans günlerine geri döndürmüştü. Bu aracın üretim hikayesi de oldukça ilginç. 1965 yılında GT, 109 serisi olarak inşa edilmiş.

Carroll Shelby liderliğinde Fransa Ford ekibiyle birlikte cabrio, Le Mans yarışlarına götürülmüş. Yani GT’nin ilk dayanıklılık yarışında bu prototipler yarıştı.

Aracın her şey bittikten sonraki ilk sahibi Dean Jeffies olmuş.

Le Mans’ın 11. turunda bu GT Cabrio emekliye ayrılmak zorunda kalmış. Sebebi ise hatalı vites kutusuymuş. 1968 yılında şanzıman arızası giderildikten sonra Hollywood dublörü ve Kaliforniyalı otomobil tutkunu Dean Jeffries satın almış.

Uzun seneler ailenin içerisinde kaldıktan sonra GT, 2013 yılında Dana Mecum tarafıdan satın alınmış. Ve dünyanın en çok istenen Ford GT’si a’dan z’ye restore edilerek son haline getirilmiş.

Ford GT Cabrio’nun ikinci hayatı ilk yaşama başladığı gibi olmuş.

Detaylı restorasyonu onun her anlamda sıfır olmasını sağlamış. Gövde, jantlar ve bazı kokpit parçaları boya işleminden geçirilmiş. Bilgi sahibi olmadığımız kısımlar içerisinde kabin parçalarından hangilerinin yenilendiği veya düzeltildiğine yer verilmemiş.

Dünyadaki 2 adet sağlam kalan araçtan biri olan bu Ford GT’nin ne kadara satılacağı da söylenmemiş. Ancak sayıların 7 haneli olacağı kesin. Bizim tahminimiz ise Le Mans’ın bahtsız yarışçısının 3 milyon dolara satılabileceğini düşünüyoruz!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum