Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

SASA Hisseleri Tedbir Uygulamasının İlk Gününde Derin Kayıpta

SASA hisseleri, yatırımcıları korumak ve sağlıklı fiyat oluşumunu desteklemesi amacıyla alınan tedbir uygulamasının başladığı gün 3 TL’den fazla oynadı.
SASA Hisseleri Tedbir Uygulamasının İlk Gününde Derin Kayıpta
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul, Cuma günü piyasalar kapandıktan sonra Sasa Polyester Sanayi A.Ş. hisseleri (SASA) için aldığı kararı duyurdu. Açıklamada, Borsa İstanbul A.Ş. Piyasalarında Uygulanacak Gözetim Tedbirleri Yönergesi’nin 5. ve 6. maddelerindeki hükümler çerçevesinde Tedbir Yönetim Sistemi kapsamında, SASA hisselerinde bugünden (17.10.2022) itibaren bir ay süreyle açığa satış ve kredili işlem yasağı uygulanacağı duyuruldu.

Yatırım aracı bazındaki önleyici tedbirin 16.11.2022 tarihine kadar uygulanacağı açıklandı.

Borsanın en çok işlem gören hisseleri arasında yer alan SASA’ya yönelik alınan bu karar, yatırımcıların en önemli gündemi oldu.

Sosyal medyada hem konu hakkında hem de hisselere dair beklentiler paylaşılırken, gün içinde hisselerde zayıf bir tablo izlendi.

SASA Hisseleri Yüzde 1,80 Ekside İşlem Görüyor

SASA Hisseleri Yüzde 1,80 Ekside İşlem Görüyor
Kaynak: Paratic Piyasalar

Cuma günü 85,7 liradan kapanan şirket hisseleri, önleyici tedbirlerin başladığı güne 84,5’ten başladı. Zayıf bir başlangıç yapmasının ardından kayıplarını genişleterek 82 liraya kadar geriledi.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Gün ortasına doğru 85 liranın üstüne çıksa da burada tutunamadı ve yeniden yön değiştirdi. Saat 15.30 sularında yüzde 1,81 azalışla 84,20 liradan işlem görüyor.

Hisselerin bir yıllık değişimine bakıldığında en yüksek fiyatı 90,55 lirayla 7 Ekim’de kaydetti. Yatırımcısına son bir yıl içinde sunduğu kazanç oranı yüzde 500’ün üzerinde

Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağının Fiyatları Desteklemesi Bekleniyor

Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağının Fiyatları Desteklemesi Bekleniyor
Kaynak: Twitter

SASA_VIPP Twitter hesabından yapılan paylaşımda, açığa satış ve kredili işlemler yasağı hakkında yatırımcılara yollanan bilgilendirme mailine yer verildi.

Mailde, söz konusu tedbirin yatırımcıları aşırı volatilitenin getirdiği risklerden korumak amacıyla alınan bir karar olduğu belirtildi. Alınan bu kararın şirketin pay senetlerinde sağlıklı fiyat oluşumunu destekleyeceği söylendi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.