Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Sasa’nın 200 Milyon Euro’luk Tertip İhraç Belgesi Başvurusu Onaylandı

Sermaye Piyasası Kurulu Sasa’nın paya dönüştürülebilir tahvil tertip ihraç belgesini onaylarken, hisseler %1 primli seyrediyor.
Sasa’nın 200 Milyon Euro’luk Tertip İhraç Belgesi Başvurusu Onaylandı

Sasa Polyester Sanayi A.Ş. tahvil tertip ihraç belgesi hakkındaki son gelişmeyi kamuoyu ile paylaştı. Açıklamada 200 milyon Euro nominal değerli paya dönüştürülebilir tahvil için tertip ihraç belgesi başvurusunun Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylandığı bildirildi.

Söz konusu tahvil ihracı nitelikli yatırımcıya satış şeklinde gerçekleşirken, vade süresi 5 yıl olarak belirlendi. Ekte sunulan belgede; SPK’nın 11.02.2021 tarih ve 7/213 sayılı kararınca onaylanan ihraç belgesi kapsamında, satışı yapılacak sermaye piyasası araçlarının ihracının kuruldan geçtiği aktarıldı.

Belgenin onaylanmasının ihraççının veya bahsi geçen sermaye piyasası araçlarının ya da fiyatlarının SPK ve kamu tarafından tekellüfü anlamına gelmeyeceğinin altı çizildi. Bu nedenle söz konusu belgenin sermaye piyasası araçlarında yapılacak işlemler için bir tavsiye niteliği taşımadığı belirtildi.

Şirketin borsadaki hisseleri ise %1 kazançlı işlem görüyor.
Sasa Hisseleri %1 Primli
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

SASA kodlu hisseler bu sabah açılışı hafif yukarıda yaptı. Dünkü işlemleri 32,04 liradan sonlandıran hisseler, ikinci güne 32,32’den start verdi. Seansın ilk dakikalarında 32,64 liraya çıkıp, sonrasında kazancının bir kısmını sildi.

Saat 14.08’de 32,36 liradan işlem görüyor. Hisselerin günlük getirisi %1’i aşarken, haftalık bazda %0,61, aylık %4,53 oranında zayıfladı. Son bir yılda ise yatırımcısına %305 gibi ciddi oranda bir kazanç sundu. Sasa hisselerinin 52 haftalık fiyat aralığı 7,76 – 40,28 TL şeklinde oldu.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum