Paylaşım

Sarraf’a Bir Kötü Haberde Beşiktaş’tan!


 

ABD’de tutuklu bulunan Rıza Sarraf’a bugün Beşiktaş yönetiminden kötü haber geldi. Geçtiğimiz yıl Beşiktaş’ın yeni stadyumu Vodafone Arena’dan loca satın aldığı belirtilen Sarraf’ın locası, Beşiktaş yönetimi tarafından satıldı. Ayrıntılar haberimizde;

17-25 Aralık yolsuzluk soruşturması kapsamında daha önceleri gözaltına alınan İran’lı iş adamı Rıza Sarraf, bilindiği üzere geçtiğimiz ay ABD’de yeniden tutuklandı. Yolsuzluk, kara para aklama ve vergi kaçakçılığı suçlamaları ile tutuklanan Sarraf’a bir kötü haberde, Türkiye’de tuttuğu takım olan Beşiktaş’tan geldi. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yıl Beşiktaş JK Kulübü Başkanı Fikret Orman, Sarraf’ın o dönemlerde inşaatı devam eden Vodafone Arena Stadyumu’ndan loca satın aldığını açıklamıştı. Sarraf’ın adının bir kez daha yolsuzluk iddialarına karışması ve ABD’de tutuklanması üzerine Beşiktaş yönetimi harekete geçti.

500 bin dolara satıldı…

Sarraf’ın tutuklanmasının ardından Beşiktaş yönetimi harekete geçti ve Sarraf’a ait olan locayı satma kararı aldı. Gizli kaynaklardan edinilen bilgiye göre Sarraf’a ait olan loca 3 yıllığına 500 bin dolar karşılığında satıldı. Hatırlanacağı üzere Sarraf Vodafone Arane’dan loca satın almak için kulübe toplamda 1,2 milyon TL ödeme yapmıştı. Sarraf’ın ödediği bu paranın ise Beşiktaş yönetimi tarafından kendisine taktim edildiği belirtildi.

Fikret Orman Eleştirilmişti!

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yıl Sarraf’ın Vodafone Arena’dan loca satın aldığının açıklanmasının ardından Beşiktaş JK Kulübü Başkanı Fikret Orman, Sarraf’ın adının yolsuzluk iddialarına karıştığı gerekçesiyle muhalif çevreler tarafından oldukça sert eleştirile maruz kalmıştı. Başkan Orman o dönem konuyla ilgili kamuoyuna yaptığı açıklamasında, Sarraf’ı tanımadığını ve yalnızca bir kez yemek yediklerini ifade etmişti.

Beşiktaş localardan ne kadar gelir elde etti?

Bilindiği üzere Beşiktaş’ın yeni stadyumu Vodafone Arena 11 Nisan tarihinde resmi olarak açıldı. İnşaatı yaklaşık olarak 3 yıla yakın devam eden stadyumdan ciddi miktarda gelir bekleniyordu. Türkiye’nin ilk akıllı stadyumu olma özelliği sayesinde dikkatleri üzerine toplayan 41 bin 903 seyirci kapasiteli stadyumda 147 loca bulunuyor. Beşiktaş yönetimi stadyumdaki locaların tamamını 3 yıllığına sattı ve bu satıştan elde edilen gelir düzeyi ise 30 milyon dolara kadar ulaştı. Ayrıca Beşiktaş yönetimi stadyumun genelinden ise yıllık olarak toplamda 60 milyon dolar gelir elde etmeyi hedefliyor.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın