Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Şarjınız Az mı Kaldı? Yakında Böyle Bir Sıkıntı Yaşamayacaksınız!

Şarjınız Az mı Kaldı? Yakında Böyle Bir Sıkıntı Yaşamayacaksınız!

Dünya üzerinde yaşayan neredeyse her insanın şikayetçi olduğu şeylerden biri nedir desem; istisnai durumların dışında sanırım herkesin aklına gelecek olan, kullandıkları mobil cihazların bataryalarının çabuk bitmesidir. Siz de aynı dertten muzdarip misiniz? O zaman muhteşem bir haberimiz var! Yakında böyle bir sıkıntınız kalmayacak. Çünkü yalnızca 4 kişiden oluşan bir ekip, “PowerShake” ismini verdikleri cihaz üzerinde çalışmalar yapıyor.

Son zamanlarda taşınabilir şarj aletleri, kimsenin elinden düşmüyor. Ancak bu taşınabilir şarj aletlerinin kalitesi de tartışılır. Ayrıca sizleri yarı yolda bırakarak bataryaları da tükenebilir. Ancak PowerShake, sizi asla yarı yolda bırakmayacak. Nasıl mı? Hemen PowerShake’nin çalışma prensibinden bahsetmeme izin verin. Şu an için pek estetik bir görünüme sahip olmayan cihaz, akıllı saatler ve telefonların içine veya dışına yerleştirilebiliyor. Buraya kadar her şey tamam ama bu ufacık cihaz telefonunuzu nasıl şarj edecek diye mi düşünüyorsunuz? Şöyle; aynı şekilde PowerShake’yi kendi mobil cihazına yerleştirmiş bir kişi buluyorsunuz. Sonrasında sizin tek yapmanız gereken şey, bu iki cihazı birbirine yakınlaştırmak. Cihazlar, wireless yöntemi ile birbirlerine bağlanıyor ve elektrik akımı oluşturarak istenilen mobil cihaza, diğerinin bataryası güç kaynağı olarak gösteriliyor. Böylelikle şarj etme işlemi başlıyor. Ayrıca bu işlem normal şarj etmeye göre çok daha hızlı. Yani saatler boyunca telefonlarınızı birbirine yakın tutmak zorunda değilsiniz.

Evet, ülkemizde ne kadar popüler bir hal alır veya kaç kişi kullanacak ki ben o kullanan kişiyi bulabileyim diye düşünüyor olabilirsiniz. Ancak bir de şöyle düşünün; ilk çıktığı zamanlarda “PowerBank” kullanan insan sayısı da oldukça azdı fakat şu an, neredeyse herkes kullanıyor. Dediğim gibi, popüler hale geldiğinde bir daha kimse, şarj bitme sorunu ile karşı karşıya kalmayacaktır.

Cihazın nasıl kullanılabileceği konusunda kafanızda soru işareti kalmaması adına aşağıdan tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

Videoda da gördüğünüz üzere kullanımı oldukça kolay olan bu cihaz, aynı zamanda hayatımıza tamamıyla pratiklik kazandıracak gibi duruyor. Üreticiler tarafından açıklanan bir gerçek de şu şekilde; 12 saniyelik şarj neredeyse 1 dakikalık konuşmaya ve 2 dakikalık şarj da 4 dakika video izlemeye müsaade etmektedir.

Ne kadar kullanışlı olduğuyla ilgili sabaha kadar konuşabilirim. Sonunda birilerinin böyle bir şey yapması gerekiyordu. Çünkü gittiğimiz her yerde fiş bulamayabiliyoruz veya şarj aletimizi yanımıza almayı unutabiliyoruz. Aynı zamanda PowerBank’ın ömrünün de kısıtlı olduğunu düşünecek olursak PowerShake, hayatımıza inanılmaz bir kolaylık kazandıracak gibi duruyor. Evet, Türkiye için fazla olabilir. Çünkü inanılmaz diyaloglara denk gelme şansınızı arttıracaktır. Öyle ya da böyle inanılmaz bir icat. Umarız çıktığı andan itibaren ülkemizde de genel bir kullanıcı kitlesine sahip olur.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum