Paylaşım

Şarj Halindeyken Patlayan Akıllı Telefon Ünlü CEO’nun Hayatına Mal Oldu!


 

Akıllı telefonların güvenliği tüm dünyada tartışılırken Malezya’da bir CEO’nun başına gelenler tüyler ürpertecek cinsten.

Son yıllarda akıllı telefonlar hepimizin hayatının büyük bölümünde yer tutmaya başladı. Dünyanın önde gelen teknoloji şirketleri ürettikleri modellerle piyasada birbirleri ile kıyasıya rekabet halindeler. Ancak gelişen teknolojiye ve sürekli yenilenen model telefonlara rağmen bu cihazların ne derece güvenilir olduğuyla ilgili soru işaretleri her zaman yerini korumaktaydı.

Geçtiğimiz yıllarda Güney Koreli telefon üreticisi Samsung’un piyasaya sürdüğü Galaxy Note 7’ler kelimenin tam anlamıyla elde patlamış ve üretici firma tarafından tüm cihazlar geri çağırılmıştı. Geçtiğimiz günlerde Malezya’da yaşanan bir olay ise akıllı telefonların güvenliğiyle ilgili yeni tartışmalar yaratacak gibi duruyor.

Ünlü CEO’nun Şarj Halindeki Telefonu Patladı

Malezya’da geçtiğimiz günlerde tüm dünyanın dikkatini çekecek talihsiz bir olay yaşandı. Cradle Fonu CEO’su Malezya’lı Nazrin Hassan’ın yatak odasında şarj halinde iki adet akıllı telefon bulunuyordu.

Yaşanan olay sonrası ortaya çıkan bilgilere göre şarj halindeki akıllı telefonlardan birisi patlayarak alev aldı ve odada yangına sebep oldu. Patlamanın sonrasında kısa sürede alevler büyüdü ve dumanlar odayı sardı. Yapılan incelemeler sonrası ünlü CEO’nun patlamanın şiddetinden dolayı kendisini kurtaramadığı belirtiliyor.

Yatakta Hangi Model Akıllı Telefonlar Vardı?

Yaşanan bu talihsiz olay sonrası insanların aklına ilk olarak patlayan telefonun hangi markaya ait olduğu geliyor. Konuyla ilgili merakları giderecek açıklamayı ise Hassan’ın kayınbiraderi yaptı.

Kayınbirader yaptığı açıklamada akrabasının yangından önce gerçekleşen patlama sonucu hayatını kaybettiğini belirterek, “Biri Blackberry ve bir diğeri Huawei olmak üzere iki tane telefonu vardı. Kim zararsız bir rutin işlemin üç çocuğun yanlarında babaları olmadan büyümelerine sebep olacağını düşünebilirdi” ifadelerine yer verdi. Yaşanan bu olay sonrası dünya genelinde yaygın olarak kullanılan akıllı telefonların ne derece güvenli olduğu tekrar tartışılacak gibi duruyor.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın