Yatırım yapmaya başla!

Yazılım Devi SAP, Çin’de Devasa Fırsatlar Görüyor

Alman kurumsal yazılım devi SAP, Çin'de büyük ölçüde genişlemeye çalışıyor ve ülkede daha fazla ortaklık fırsatı arıyor.
Yazılım Devi SAP, Çin’de Devasa Fırsatlar Görüyor

Kurumsal yazılım pazarının lider oyuncularından SAP, Çin’de büyük ölçüde genişlemeye çalışıyor ve ülkede daha fazla ortaklık fırsatı arıyor.

Geçen yıl da Çinli e-ticaret devinin bir kolu olan Alibaba Cloud platformundaki şirketler için bulut çözümlerini genişleten SAP, iş birliğinin bir parçası olarak her iki şirketin de ortaklaşa inovasyon yapacaklarını ve ürünleri ticarileştireceklerini açıklamıştı.

Çin’in Dalian kentinde düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’nda konuşan SAP Başkan Yardımcısı Deepak Krishnamurthy; “ortaklık modeline inanıyoruz” dedi.

Yazılım Devi SAP Dünyanın İkinci En Büyük Ekonomisi Çin’de Devasa Fırsatlar GörüyorSAP’ın küresel stratejisini şekillendirmekten sorumlu olan Krishnamurthy; “Aynı zamanda Çin’de Çin için de yenilikler yapıyoruz. Çin’de 33 binin üzerinde geliştiricimiz var. Büyük bir Çin hızlandırma planımız var” ifadeleriyle dikkat çekti. Dünyanın ikinci en büyük ekonomisi olan Çin’de bir fırsat boşluğu bulunduğunu aktaran SAP yöneticisi, burada büyük bir fırsat olduğunun üzerini çizdi.

ABD ve Avrupa’daki şirketlerin yüzde 50’sinin halihazırda akıllı fabrika çözümlerine baktığını söyleyen Krishnamurthy, Çin’de ise oranın yüzde 25 olduğunu kaydetti.

 SAP, Çin’de Devasa Fırsatlar GörüyorBu nedenle de bir fırsat açığı düşündüklerini ifade etti. ABD ile Çin arasındaki aylardır devam eden ticaret savaşı özellikle de Çin’deki küresel işletmeler için tedarik zincirlerine gölge düşürürken Krishnamurthy bunu müşterilerinin belirsiz bir ortamda yol almasına yardımcı olmak için bir yol olarak gördüğünü vurguladı.

SAP’in müşterilerinin global olarak tedarik zincirlerine bağlı olduğunu ve şirketinin çözümlerinin verileri kullanarak onlara tedarik zinciri kararlarını yönetmeleri konusunda yardım edebileceğini dile getirerek de düşüncesini açıkladı.

SAP yöneticisinin bugün aynı forumda konuşan Tradeshift CEO’suna benzer şekilde iyimser konuşması dikkat çekti. Tradeshift CEO’su Christian Lanng da biraz yavaşlamayı kabul etse de Vietnam’ın Çin’le ticaretinin 4,7 milyar dolara çıktığını bildirerek; “ticaretin bir yolunu bulacağını düşünüyorum ve sonra bu akışlar devam edecek” demişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum