Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Santiment Balinaların Biriktirdiği İki Altcoini Açıkladı

Kripto analitik firması Santiment, Ethereum tabanlı iki altcoin ile balinaların ilgilendiğini bildirdi. Ayrıntılar haberde…
Santiment Balinaların Biriktirdiği İki Altcoini Açıkladı
HABER GİRİŞ

Kripto para piyasası bu yıl büyük bir düşüşe tanık olurken, yatırımcılar yükseliş öncesi alabilecekleri altcoinleri araştırıyor. Kripto analitik firması Santiment iki kripto para birimine dikkat çekti. Şirket Ethereum blok zincirinde yer alan bu altcoinlere balinaların ilgisinin olduğunu bildirdi.

Santiment’in ilk işaret ettiği altcoin, herhangi bir aracının katılımı olmadan, likiditeyi toplamayı ve ERC-20 tokenleri arasında anında takasları kolaylaştırmayı amaçlayan blok zinciri tabanlı bir borsa olan Kyber Network (KNC) oldu.

KNC balina arzı
Kaynak: Santiment

Analitik firmasına göre KNC üç aydan kısa bir sürede değerinin yüzde 40’ından fazlasını kaybetmesine rağmen, balinalar biriktirmeyi sürdürdü. Santiment balinaların Temmuz sonundan bu yana arzın yüzde 20’sini aldıklarını ve daha önce böyle bir birikim görüldüğünde KNC’nin yüzde 70’e yakın büyüdüğünü belirtti.

KNC yazım itibarıyla 0.89 dolar seviyesinden işlem görüyor. Santiment’in dikkat çektiği bir diğer altcoin ise Chainlink (LINK) oldu. Merkeziyetsiz oracle ağı LINK’i elinde tutan balina sayısının son beş yılın en yüksek seviyesinde olduğunu belirten şirket ayrıntılı verileri paylaştı.

LINK tutan balina sayısı
Kaynak: Santiment

Santiment, LINK ile ilgili notunda, “Chainlink fiyatı 7 doların üzerine çıktıkça, balina adreslerinin sayısının artmaya devam ettiği görülüyor. 700.000 dolar ve üzerin LINK tutan adreslerin miktarı 458’e ulaştı. dreste oturuyor. Bu, 2017’den bu yana en yüksek rakam.” ifadelerini kullandı.

GCM Yatırım Banner

LINK yazım itibarıyla 7.13 dolar seviyesinden işlem görüyor. Her iki altcoin, kripto para piyasasındaki yukarı yönlü hareketten destek alıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.