Yatırım yapmaya başla!

Sanayiciler için 1.2 Milyar Liralık Yeni Destek Programı Başlatıldı!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, sanayicilere 1.2 milyar liralık destek programını başlattıklarını açıkladı. Detaylar aşağıda;
Sanayiciler için 1.2 Milyar Liralık Yeni Destek Programı Başlatıldı!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, sanayicilere yönelik destek paketinin detayları hakkında konuştu. Sanayicilere 1.2 milyar liralık destek programını başlattıklarını açıklayan Mustafa Varank; “1 Ağustos itibarıyla sanayi destekleri için açılan çağrıya başvuracak projelere 200 milyon lira bütçe ayrıldı” dedi.

Ayrıca Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı 2.0 kapsamında cari açığı azaltacak, katma değeri yüksek ürün, süreç ve teknoloji geliştirme projelerini destekleyeceklerini söyledi.

Bu noktada; TÜBİTAK Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı’nda gidilen sistem değişikliği ile TEYDEB 2.0 isimli bir destek programı hazırlandığı kaydedildi.

Mustafa Varank TÜBİTAK Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı Sistem Değişikliği Sistem değişikliği ve yeni açılan çağrılar hakkında bilgilendirme yapan Mustafa Varank da TEYDEB’in kuruluşundan 2017 yılına kadar 23 yılda yaklaşık 10 bin proje için toplam 8,3 milyar lira destek sağlandığını ve bu desteklerle 15 milyar liralık Ar-Ge hacmi oluşturulduğunu açıkladı.

Teknoloji tabanlı girişimlere yönelik Teknogirişim Desteği kapsamında ise neredeyse 16 bin kişiden fikir başvurusu alındığını ve 77 milyon lira hibe ile 958 girişimcinin firmalarını kurduğunu belirtti.

TEYDEB’in destek programlarının sayısının arttığını vurgulayan Varank, bunların Sanayi Destekleri ve Arayüz Destekleri olarak iki başlıkta toplandığını aktardı.

SADE 200 Milyon Lira Destek

Yeni destek sistemine de TEYDEB 2.0 adının verildiğini belirterek, 1 Ağustos’ta açılan Sanayi Destekleri kapsamında çılan çağrıya başvuracak projeler için 200 milyon lira bütçe ayrıldığını söyledi. Yıl sonuna kadar sanayinin ihtiyaçları doğrultusunda yeni çağrılar açacaklarını ifade eden Varank bu durumu; “Bu sene açılacak tüm TEYDEB çağrıları aracılığıyla hayata geçirilecek projelere üç yılda 1,2 milyar TL kullandıracağız.” sözleriyle açıkladı.

Varank ayrıca, yeni fikri olanlar ile yeni ürün geliştirmek isteyenlere her türlü desteği vermeye hazır olduklarının üzeriniz çizdi.

Bakan Varank 3 Yılda 1.2 Milyar lira Bakan Varank ayrıca kamu – üniversite – sanayi işbirliğini oluşturmaya ve özellikle teknoloji tabanlı girişimci ve KOBİ’lere iş geliştirme, yenilik alanlarında akıl hocalığı sağlamaya yönelik kolaylaştırıcı destekleri hayata geçireceklerini de söyledi.

Tüm bunların ötesinde; Varank’ın açıkladığı TEYDEB 2.0 için ilk çağrıya 31 Aralık 2018’e kadar başvuru yapılabileceği bildirildi. Proje başvurularının ziyaretli hakemlik ile değerlendirileceği ve 31 Aralık beklenmeden başvurular alındıkça değerlendirme sürecinin başlayacağı bilgileri de verildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum