Yatırım yapmaya başla!

Sanal Paralar Bankamatik Kartları Sayesinde Nakite Dönüştürülebilecek

Sanal para pazarında en büyük sorunlardan birisi, nakit paraya dönüştürülebilirlikleri. Ama bu konuda çeşitli çalışmalar yapılmıyor da değil. İşte bu girişimlerden birisi;
Sanal Paralar Bankamatik Kartları Sayesinde Nakite Dönüştürülebilecek

Bitcoin başta olmak üzere dijital para birimlerinde görülen yükselişler, günlük hayatımıza yavaşça girmeye hazırlandıklarının en yakın göstergesi. Zaten dijital bir çağda yaşamaya başladık ve nakit para kullanmak yerine çoğunlukla banka kartlarımızı kullanıyoruz. Kripto paralardaki dönüştürülebilirlik sorunları ise henüz günlük yaşamımızda kullanmamıza olanak vermiyor. Bu duruma el atan Singapurlu TenX isimli girişim şirketi ise Visa ile iş birliği yapmaya karar vermiş.

Geliştiricisi Julian Hosp‘un ‘gece ile gündüzü birleştiren teknoloji’ şeklinde tanımladığı girişim sayesinde bankamatik kartları ile kripto para harcanması mümkün olacak.

Bankamatik Kartları ile Kripto Para Kullanılabilecek

Girişim şirketi, bu atılımının öncesinde düzenlediği ICO’da 80 milyon dolarlık destek toplamayı başarmıştı. Şimdi ise geliştirdiği cüzdan uygulaması ile sanal paralardaki en büyük sorunlardan birisine çözüm üretiyor.

TenX’in sanal cüzdan uygulaması, Visa’nın bankamatik kartı ile entegre bir şekilde çalışacak ve basit bir prensiple kripto paralarınızı nakite dönüştürebileceksiniz.

Visa ile Entegre Kart

Çalışma prensibi ise kısaca şu şekilde; siz bankamatik kartınızdaki kripto paralarla ödemenizi yapıyorsunuz, satıcı ise kullandığı para birimi üzerinden ödemesini almış oluyor.

TenX Çalışma Prensibi

Kripto para dönüşümünü sağlayacak bu kartların yıllık limiti ise 2 bin dolar. Ama bu limit arttırılabiliyor. Şimdilik 8 farklı kripto parayı destekleyen kartların, yıl sonuna doğru 11 kripto parayı desteklemesi hedefleniyor. Aynı zamanda TenX şirketi, aylık 100 bin dolarlık transfer gerçekleştirebiliyor ve bu rakamı 2018 sonunda 100 milyon dolara çıkartmayı düşünüyor.

Gelelim kesintilere. TenX’in yapılan her transfer işlemi başına % 2 oranında bir kesinti uygulayacağı biliniyor. Daha şimdiden 10 bine yakın kart siparişi aldıkları da bilinmesi gereken diğer nokta.

Transfer Başına % 2 Kesinti

Bir köprü görevi görecek olan TenX kartlar, zaten tam da kripto paralarda görmek istediğimiz özellikleri bizlere sunuyor. Şirket kartlarla ilgili merak edilenleri şurada detaylı bir şekilde açıklamış. Sonuçta dijital bir çağda yaşarken para dönüşümlerinin eski usullerde yapılması, son derece saçma olurdu. Bu dönüşümü sağlayabilecek girişimlerin yapılması, oldukça sevindirici bir gelişme.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum