Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Samsung Yeni Yılın 2020’ye Göre Daha Güzel Geçeceğine İnanıyor

Samsung’un Araştırmadan Sorumlu Başkanı Dr. Sebastian Seung, 2021 yılı için temennilerini paylaştığı bir yazı yayınladı.
Samsung Yeni Yılın 2020’ye Göre Daha Güzel Geçeceğine İnanıyor

Bilindiği üzere 2020 yılı tüm dünya için pek çok olumsuz gelişmeye sahne oldu. Başta COVID-19 pandemisi olmak üzere yaşanan olumsuz olaylar, teknoloji şirketlerinin faaliyetlerini de negatif yönde etkiledi. Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un da bu süreçten etkilenen şirketler arasında olduğunu söyleyebiliriz. Şirket önümüzdeki günlerde düzenlenecek CES 2021 fuarına katılacak. Etkinlikte pek çok yeni ürün ve teknolojinin tanıtılması bekleniyor.

Bu etkinlik öncesi Samsung Araştırmadan Sorumlu Başkanı Sebastian Seung, fuar öncesinde önemli açıklamalarda bulundu. 2020 yılının başka hiçbir yıla benzemediğini vurgulayan Seung, insanların hayatının altüst olduğunu ve normal tanımının yeniden yapıldığını söyledi.

Salgın döneminde yaşananlara değinen Samsung yöneticisi, “Hayatımıza devam etmek için eğitimde, iş yaşamında ve her şeyin donduğunu hissettiğimiz bir dönemde hayatımızın önemli anlarını sanal ortamda kutlarken teknolojiye başvurduk.” açıklamasını yaptı.

Samsung Daha İyi Bir Normal Bekliyor

Samsung Daha İyi Bir Normal Bekliyor

Güney Koreli şirket geçtiğimiz yıl düzenlenen CES fuarında geleceğin 10 yılına ışık tutan teknolojilerini tanıtmıştı. Şirket yaşam alanlarının spor salonlarına ve toplantı odalarına, mutfakların kendine has ihtiyaçlarına göre hiper-kişiselleşme alanlarına dönüştüğü bir dünyanın habercisi olduğunu belirtiyor. O dönem, bahsedilen bu deneyimlerin bu kadar kısa bir sürede önemli hale gelmesinin de önemli bir gelişme olduğu ifade ediliyor.

Bu yıl düzenlenecek CES etkinliği pandemi nedeniyle dijital ortamlardan düzenlenecek. Seung bu yıl Las Vegas’da fiziksel olarak bir araya gelemeyeceklerini ancak dünyayı iyileştirmeye odaklandıkları bu yolculukta, herkes için daha iyi bir normali hep birlikte yaratabileceklerini düşünüyor.

Doğru teknolojilerle daha parlak bir geleceğe sahip olacaklarını söyleyen Samsung yöneticisi, “Tüketici Elektroniği Fuarı toplantımızda katılımcılarla buluşmak için sabırsızlanıyorum. Bu toplantıda, öncelikle kişiselleştirilmiş teknolojilerden, ev içi yaşamınızı iyileştirmeye yönelik yapay zekâya dayalı teknolojilerden, daha sonra da toplumumuz ve dünyamız için gerçek anlamda fark yaratacak olan yeniliklerden bahsedeceğiz.” açıklamasında bulundu.

‘Daha Aydınlık Bir Gelecek Teknolojiyle Şekillenecek’

‘Daha Aydınlık Bir Gelecek Teknolojiyle Şekillenecek’

Samsung insanların pandeminin etkisiyle insanların evlerinde daha fazla vakit geçirdiğini ve vizyonlarının insan odaklı bir süreç olduğunu belirtiyor. Kullanıcılara kişiselleştirilmiş deneyimler aracılığı ile yaşamlarını zenginleştirecek teknolojiler sunduklarını ifade eden Seung, daha iyi normal kavramının kişiden kişiye değişeceğini ve her bireyin kendi özel ihtiyaç ve alışkanlıkları üzerinde şekilleneceğini ifade etti.

Tüketici Elektroniği Fuarı’nda, araştırmaların geldiği son noktanın böyle geldiği noktayı gösterecek olan şirket yapay zekâ destekli teknolojilerini sürekli geliştirdiğini belirtiyor. Samsung yöneticisi bununla ilgili, “Daha iyi normale giden yolda, robot teknolojisinin bizleri hangi biçimlerde destekleyeceğini sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.” açıklamasını yaptı.

Samsung olarak daha iyi normalin gelecek nesiller için faydalı olmasını istediklerinin altını çizen Seung, fuarda sürdürülebilirlik vizyonlarından bolca bahsedeceklerini ifade etti. Güney Koreli şirket ayrıca 14 Ocak’ta kendi düzenleyeceği etkinlikte başta Galaxy S21 serisi olmak üzere yeni ürünlerinin tanıtımını gerçekleştirecek.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum