Yatırım yapmaya başla!

Samsung’un Yeni Çıkaracağı Telefonları Türkiye’ye Getirmeyeceği İddia Ediliyor

Samsung’un yeni telefonlarının Türkiye’ye getirmeyeceğine dair şok edici bir iddia ortaya atıldı.
Samsung’un Yeni Çıkaracağı Telefonları Türkiye’ye Getirmeyeceği İddia Ediliyor

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, akıllı telefon pazarına sunduğu modelleri ile kullanıcılardan büyük ilgi topluyor. Şirket bugün itibariyle dünyanın en çok akıllı telefon satışı yapan firması konumunda. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Samsung imzalı akıllı telefon modellerine büyük talep olmakta. Teknoloji devi şu sıralar yeni amiral gemisi Galaxy S11 üzerinde çalışıyor ve önümüzdeki aylarda tanıtılması bekleniyor. Galaxy S11 bekleyişi sürerken ülkemizdeki bekleyenleri şoka uğratacak bir gelişme yaşandı.

Güney Koreli akıllı telefon üreticisinin yeni modellerini Türkiye pazarına getirmeyeceği iddiası ortaya atıldı ve kısa sürede büyük etki yarattı. Şirketin bu kararı almasına başlıca sebep olarak son günlerde Google ile Rekabet Kurumu arasında yaşanan anlaşmazlık gösteriliyor. Gelişmeler gösteriyor ki Google’ın yeni akıllı telefonlara kendi lisansını vermeme kararı üreticileri de harekete geçirdi.

Türkiye’deki Samsung Kullanıcılarını Üzecek İddia

Türkiye’deki Samsung Kullanıcılarını Üzecek İddia

Sektörün önde gelen akıllı telefon üreticisi Samsung, yeni tanıttığı ürünleri ile her daim dikkatleri üzerine toplamayı başarıyor. Önümüzdeki yıl en çok konuşulacak modeller yine Galaxy S11 ve Galaxy Note 11 modelleri olacaktır. Ancak Google ile Rekabet Kurumu arasında yaşanan son gelişmeler Samsung’u yeni bir karar almaya itmiş görünüyor. Google açıklamasında 12 Aralık ve sonrasında tanıtılan telefonlar için Türkiye’deki modellere kendi uygulamalarını kullandırmayacağını açıkladı.

Dolayısıyla YouTube, Play Store, Gmaili Chrome gibi pek çok popüler Google servisi yeni akılı telefonlarda yer almayacak. Bu durum sonrası akıllı telefon üreticilerine dair yeni iddialar ortaya çıkmaya başladı. Samsung’un alması muhtemel bu karar ilk olarak Şubat ayında tanıtılması beklenen amiral gemisi Galaxy S11’i bekleyen kullanıcıları üzecektir. Eğer Google ile Rekabet Kurumu arasında yeni bir anlaşma sağlanamaz ise Galaxy S11 modelleri ülkemize giriş yapmayabilir.

Samsung konuyla ilgili bir açıklama yapmış değil. Henüz bu durumun bir söylentiden ibaret olduğunun altını çizelim. Ancak mobil operatörlere bu yönde bir karar gittiği belirtiliyor. Google uygulamalarının yeni akıllı telefonlarda yer almaması şüphesiz bu modellerin satışlarını olumsuz yönde etkileyecektir. Dolayısıyla üreticilerin bu pazarlara girmeme kararı çok mantıksız görünmüyor. Önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili nasıl bir gelişme yaşanacak bekleyip göreceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum