Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Samsung Telefonlar ile Windows 10 Arasında Dosya Aktarımı Kablosuz Olacak

Microsoft tarafından geliştirilen Your Phone uygulaması, artık Samsung telefonlar için kablosuz hizmet verecek.
Samsung Telefonlar ile Windows 10 Arasında Dosya Aktarımı Kablosuz Olacak
HABER GİRİŞ

Günümüzde akıllı telefonların hızla yaygınlaşması ile beraber insanların yeni programlara ihtiyacı doğuyor. Bilgisayarlar ve telefonlar arasında dosya aktarımı için çeşitli yollar mevcut. Bunun için dosyaları bulut tabanlı bir sunucu aracılığı ile aktarmak mümkün. Ya da iki cihaz arasında kablo ile bağlantı kurmak gerekiyor. Geçtiğimiz aylarda Microsoft, Android telefonlar ile Windows 10 arasında bağlantı kurulmasını sağlayan Your Phone uygulamasını geliştirmişti.

Geçtiğimiz günlerde uygulama sayesinde kullanıcıların bilgisayardan sesli görüşme yapması mümkün hale gelmişti. Uygulamanın halen çok fazla eksiği olmasına rağmen kullanıcılar telefonlarına gelen bildirimleri ve çağrıları bilgisayarları üzerinden görüntüleyebiliyor.

Yazılım devi en son güncellediği Windows 10 Insider sürümünde, Samsung kullanıcılarının bilgisayarlar ile veri aktarımını kablosuz olarak gerçekleştirmesini sağlayan bir özellik ortaya çıkmıştı. Aradan geçen zaman içerisinde bu özellik tüm Windows 10 kullanıcılarına sunulmuş olacak. Artık Samsung telefonlar ile bilgisayarlar arasında dosya aktarımı gerçekleştirmek çok daha kolay hale geliyor.

Windows 10 ile Samsung Telefonlar Arasında Wi-Fi Dönemi

Windows 10 ile Samsung Telefonlar Arasında Wi-Fi Dönemi

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, geçtiğimiz günlerde tanıttığı Galaxy S20 ailesi ve katlanabilir telefonu Galaxy Z Flip için Windows 10 ile kablosuz aktarım özelliğini geçtiğimiz ay kullanıma sunmuştu. Son olarak bu özellik tüm Galaxy telefonlar için kullanılabilir hale geliyor. Kullanıcılar iki cihaz arasında Wi-Fi aracılığı ile dosya aktarımı gerçekleştirebilecek. Bu işlem sürükle-bırak şeklinde kolayca yapılabilecek. Kurulan sistem ile en fazla 100 adet dosya kopyalanabilecek. Bununla beraber kopyalanacak dosyanın boyutunun en fazla 512 MB olması gerekiyor.

GCM Yatırım Banner

Bu süreç tersi yönde bilgisayardan telefona olacak şekilde de işleyecek. Bu transferin gerçekleşmesi için Galaxy modellerinde ‘Link to Windows 1.5′ desteği ve iki cihazın da aynı Wi-Fi ağına bağlı olması gerekiyor. Bu özelliğin önümüzdeki günlerde Samsung telefonlar ile sınırlı kalmayacağı ve diğer Android modelleri tarafından da kullanılabileceği belirtiliyor. Samsung’un ayrıca yeni nesil akıllı telefonları arasında AirDrop benzeri bir kablosuz paylaşım özelliği de bulunmakta.

Bilindiği üzere iPhone modelleri için sunulan AirDrop özelliği ile cihazlar arasında hızlı bir şekilde kablosuz dosya aktarımı gerçekleşiyor. Samsun ise Galaxy S20 ailesi için Quick Share adlı özellik ile bu deneyimi sunuyor. Sistem yakındaki Galaxy S20 serisine ait modelleri otomatik olarak algılıyor ve aynı anda beş farklı telefona dosya aktarmak mümkün oluyor. AirDrop’ta bu tek bir cihaz ile sınırlı. Samsung’un Quick Share özelliğini önümüzdeki günlerde diğer Galaxy modelleri için de kullanılabilir hale getirmesi bekleniyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.