Yatırım yapmaya başla!

Samsung’un Son Şaheseri Ultra HD Altın Televizyon

Samsung’un Son Şaheseri Ultra HD Altın Televizyon

Çağımız olanaklarında oturma odanızda 78 inç ultra yüksek çözünürlüklü TV olması gayet doğal bir şey. Peki, bu TV’nin altın kaplı olduğunu söylesek. Günlük eşyalar lüks tasarımlarıyla dikkat çekmeye devam ediyor. İster inanın ister inanmayın, Samsung Kore teknolojisiyle birlikte saf altınla kaplanmış özel bir ürün imal etti. Televizyon, ünlü heykeltıraş ve tasarımcı Sung Yong Hong tarafından Ottchil adında özel bir teknik kullanılarak boyanmıştır.

Ultra yüksek çözünürlüklü TV yapım şekli ve tasarımıyla gerçekten çok özeldir. Bu sistem ilk olarak Japonya kamu yayıncılığı şirketi NHK laboratuvarlarında görüldü. Teknoloji 2000’li yıllarda başlatıldı ancak ilk ultra yüksek çözünürlüklü ekranlar 2011 yılından itibaren mağazalarında görülmeye başlanmıştır. Ekran teknolojisinin bu durumu son derece ilgi çekici olmasına rağmen, hala pek çok müşteri için oldukça fazla fiyatlı bulunur. Samsung bu teknolojiyi müşterilerine daha iyi tanıtarak ve sürümün kullanımını kolaylaştırarak önümüzdeki yıllarda geniş bir müşteri yelpazesine ulaşmayı planlıyor. Dilerseniz bu lüks TV’nin diğer özelliklerine göz atalım.

Samsung’un rekor kırmayı hedeflediği altın kaplı ultra HD TV’nin diğer özellikleri:

Saf Altın Kaplama Samsung Ultra HD TV’nin Yapılış Amacı Nedir?

Saf Altın Kaplama Samsung Ultra HD TV’nin Yapılış Amacı Nedir?Samsung tasarladığı dev ekranlarla dünya çapında isminin üst basamaklarda kalmasını hedefliyor. Benzersiz altın TV ise 20 Kasım tarihinde planlanan açık artırmaya çıkmadan önce, Hong Kong Christie’nin merkezinde halka sunuldu. Samsung sonbahardaki açık arttırmadan elde edilecek tüm gelirin göz sağlığı bakımı, Orbis gibi hayır kurumuna bağışlanacağanı duyurmuştu. İhalenin en yüksek fiyatı almak için özellikle Noel sezonu öncesinde yapılması planlanmıştır.

Christie’nin Asya Bölgesi Başkan Yardımcısı Eric Chang, Samsung’un her zaman piyasaya kalite getirmek için çalıştığını, şimdi de gerçekten bir sanat şaheseri olan UHD TV’yi tasarladığını belirtti. Eric Chang, Christie Müzayedesi’nde her zaman benzersiz ürünleri sunmaya gayret gösterdiklerini de sözlerine ekledi. Bu son sürüm oldukça lüks televizyonun ise 200.000 dolar üzerinde satılan ilk ev elektroniği olmasını beklediklerini iletti.

Altın Kaplama Üzerinde Bulunan Çarpıcı Görseller

Altın Kaplama Üzerinde Bulunan Çarpıcı GörsellerLüks TV, Ottchil adında eski bir Kore sanatından esinlenerek yapılan altın lake kaplama televizyon, kesinlikle muhteşem görünüyor. Öncelikle Neolitik Dönem’de geliştirilen bu eski yöntem; mobilya, ceket, seramik, süs eşyaları ve diğer küçük değerli öğeler için kullanılır. Zamanla azalan yöntem Kore Sanatı’nı yansıtan bir kültür üslubudur.

Televizyonun arka bölümü televizyon tarihinin ünlü sahneleri, karakterleri ve anları ile doludur. Oldukça pahalıya satılması beklenen TV’den gelecek gelirin bir hayır kurumuna bağışlanacağı da göz ardı edilmemeli. Samsung, Orbis Vakfı’na yönelik bağış yoluyla körlüğe neden olan ciddi hastalıkların önlenmesi ve tedavisine yardımcı olabilirse mutluluk duyacağını açıklamıştır.

Samsung elektronik ev aletlerinin lider isimlerinden birisidir hiç şüphesiz. Tasarladığı bu TV’nin satılma amacı da gerçekten takdire şayan. Aslına bakılırsa bu durumdan iki tarafta faydalanıyor. Hem bir hayır kurumu maddi destek alırken, bir kurum da kendi reklamını en güzel şekilde yapıyor. Bence diğer kuruluşlara da örnek olması gereken ticari bir başarıdır, siz ne dersiniz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Alışveriş kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum