Yatırım yapmaya başla!

Samsung Türkiye’de Üreteceği Ürün Yelpazesini Genişletme Kararı Aldı

Teknoloji devi Samsung, Türkiye’deki üretim fabrikasında yeni ürünler üreteceğini duyurdu.
Samsung Türkiye’de Üreteceği Ürün Yelpazesini Genişletme Kararı Aldı

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, tüm dünyanın pek çok bölgesinde olduğu gibi ülkemizde de üretim alanında oldukça faal durumda. Şirketin teknolojinin pek çok alanında çeşitli ürünler ile piyasada yer aldığı ve dünyanın en büyük şirketlerinden biri olduğu bilinmekte. Şirket son olarak yaptığı açıklama ile Türkiye’deki üreteceği ürün çeşitliliğini artıracağını duyurdu.

Halihazırda televizyon üretimi gerçekleştiren Güney Koreli teknoloji şirketi, Mayıs ayından itibaren ülkemizdeki tesislerinde yeni ürünler üreteceğini duyurdu. İlk olarak elektrik süpürgesi ile başlayan üretim furyası, daha sonra beyaz eşya ve ankastre ürünleri ile devam edecek. Samsung’un almış olduğu bu karar ülkemiz özelinde yapacağı yatırımlarda artış yaşanacağını gösteriyor.

Samsung Türkiye’den Sevindirici Haber

Samsung Türkiye’den Sevindirici Haber

Şirketin almış olduğu yatırım kararı ile ilgili Samsung Electronics Türkiye Başkanı DaeHyun Kim, konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye’deki yatırımlarını artıracağını duyuran Samsung yetkilisi Hürriyet’e yaptığı açıklamada halihazırdaki televizyon üretim kapasitesini de artıracaklarını ifade etti.

Kim’in açıklamaları şu şekilde: “Samsung, Türkiye’de kalıcı olmak istiyor. Dolayısıyla servis, kanal ve üretimden oluşan üç ayağa yatırım yapıyoruz. Bu kapsamda ilk adımı televizyonla attık. Şu anda Türkiye’de sattığımız televizyonların yüzde 55’nin montajını Türkiye’de gerçekleştiriyoruz. Bu oranı 2019’da yüzde 80’e kadar çıkarmayı planlıyoruz. Ankastre ürünlerimizin üretimini de Türkiye’de yapmaya başladık. Mayıs ayında elektrik süpürge modelimizin üretimine başlıyoruz. Türkiye’de üretilecek beyaz eşya ürünlerimiz arasından çamaşır makinesi de var.” diye konuştu.

Kullanıcının Tercihi Büyük Ekran Televizyon

Kullanıcının Tercihi Büyük Ekran Televizyon

Türkiye’deki televizyon kullanıcısının tercihlerine dair bilgilendirmede bulunan Kim, “Türkiye’de satılan televizyonların ortalama ekran boyutu, Avrupa’ya göre daha büyük. Türkiye’de tüketicilerin daha iyi ürünlere ulaşabilmesi için 65 inç ve 75 inç gibi üst segmentteki televizyon modellerini Türkiye’de üretmemiz gerekiyor” diye konuştu. Şirketin ülkemizde halihazırda 250 adet mağazası bulunurken bu sayının 450’ye çıkarılması planlanıyor.

Yapılacak olan yatırımlarla ilgili bir diğer açıklama ise Samsung Electronics Türkiye Tüketici Elektroniği Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mert Gürsoy’dan geldi. Geçtiğimiz yıl içerisinde özellikle TV kategorisinde başarılı bir büyüme dönemi geçirdiklerini belirten Gürsoy, “GFK verilerine göre 2018 yılında TL bazında cirosal olarak TV kategorisinde pazardan 2.5 kat daha fazla büyüdük. Türkiye’de TV pazarına son 3 yıldır cirosal anlamda liderlik yapıyoruz. 2018’i de yüzde 24 pazar payı ile lider olarak kapattık. Son ayda yüzde 27’ye kadar ulaştık. Üst segment modellerde 55 inç üzerinde yüzde 39, 75 inç üzerinde yüzde 67, Ultra HD TV’lerde ise yüzde 37 pazar payına sahibiz.” ifadelerine bulundu.

Beyaz eşya sektöründe de son 5 yılın en çok büyüyen markası olduklarını belirten yetkili, “Beyaz eşyada yüzde 20’nin üzerinde bir büyüme gösterdik. Üst segment ürünlerde buzdolabında yüzde 48, çamaşır makinesinde yüzde 30 pazar payına ulaştık. Birçok marka yatırımlarını azaltırken biz aynı hızla devam ederek 2018’den büyüyerek çıktık” ifadelerine yer verdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum