Yatırım yapmaya başla!

Samsung Türkiye’de Üçüncü Çeyrekte Xiaomi’nin Lider Gösterildiği Araştırmaya Karşı Çıktı

Samsung geçtiğimiz gün Canalys tarafından paylaşılan akıllı telefon pazarına dair raporu yalanladı.
Samsung Türkiye’de Üçüncü Çeyrekte Xiaomi’nin Lider Gösterildiği Araştırmaya Karşı Çıktı

Akıllı telefon üreticileri her yıl kullanıcıların beğenisini kazanmak için pek çok model geliştiriyor. Giriş ve orta seviye telefonların yanı sıra amiral gemisi modeller de kitleler tarafından heyecanla takip ediliyor. Samsung, Apple, Huawei Xiaomi, OPPO, Vivo gibi şirketler akıllı telefon pazarında yaptıkları satış rakamları ile dikkat çekiyor.

Yapılan araştırmalar üç aylık zaman dilimlerinde en çok ilgi gören akıllı telefon üreticilerini ortaya koyuyor. Geçtiğimiz gün pazar araştırma şirketi Canalys tarafından Türkiye’deki üçüncü çeyrek akıllı telefon pazarına dair bir rapor paylaştı. Bu raporda Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin yüzde 26 pazar payı ile üçüncü çeyrekte Türkiye’nin en çok akıllı telefon satışı yapan üreticisi olduğunu ortaya koymuştu.

Samsung ise yüzde 21 pazar payı ile Xiaomi’yi takip ediyor. Ancak Güney Koreli teknoloji devi bu rapora itiraz etti ve Türkiye’de en yüksek pazar payına sahip olan şirketin kendileri olduğunu açıkladı.

Samsung, Xiaomi’nin Liderliğini Kabul Etmiyor

Samsung, Xiaomi’nin Liderliğini Kabul Etmiyor

Küresel pazar araştırmaları uzun yıllardır Samsung’u dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi olduğunu gösteriyor. Ülkemizde de yapılan araştırmalar bugüne kadar benzer sonuçlar vermişti. Şirket son pazar araştırma raporunun doğru olmadığını iddia etti. Canalys raporunda gösterildiği gibi pazar payının yüzde 21 yerine yüzde 40.4 olduğu belirtildi.

Şirketten paylaşılan yazıda, “Bağımsız araştırma şirketi GFK tarafından yayınlanan rapora göre, Türkiye akıllı telefon pazarında üçüncü çeyrekte, adet bazında yüzde 40,4 pazar payına sahip olmamız Türkiye’deki güçlü konumumuzun önemli bir kanıtı niteliğindedir.” ifadelerine yer verildi.

‘Geleceği Bugünden Dizayn Ediyoruz’

'Geleceği Bugünden Dizayn Ediyoruz'

Geleceği bugünden itibaren dizayn ettiğini belirten şirket insanların yaşamını kolaylaştırmak adına ürün ve hizmetler geliştirdiğini vurguluyor. Bugüne kadar bağımsız araştırma kuruluşlarının paylaştığı raporlara dikkat çekilerek kullanıcılar tarafından tercih edilmenin haklı gururunun yaşandığı belirtildi.

Güney Koreli şirket açıklamasını “Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da insanların yaşamını renklerinden, onlar için yeni ufuklar açan akıllı cihazlarımızla tüketicilerimizin yanında olmaya devam edeceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.” ifadeleri ile tamamladı.

Samsung’dan gelen bu açıklama sonrası Xiaomi’den bir yanıt gelecek mi bunu da önümüzdeki günlerde göreceğiz. Çinli şirket IDC, Counterpoint Research ve Canalys’ın küresel pazar araştırmalarında üçüncü sırada yer almıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum