Yatırım yapmaya başla!

Blancco Araştırma Şirketine Göre Samsung Telefonlar Arıza Oranında iPhone’u Geride Bıraktı

Blancco adlı veri güvenliği şirketi yapmış olduğu bir araştırma ile en çok arıza yapan iPhone modellerini sıralarken Samsung’un bu alanda lider olduğunu ortaya koydu.
Blancco Araştırma Şirketine Göre Samsung Telefonlar Arıza Oranında iPhone’u Geride Bıraktı

Akıllı telefonlar her geçen gün hayatımızda daha fazla yer almaya başlıyor. Teknolojinin gelişmesiyle beraber, dünyanın önde gelen teknoloji devi şirketler ürettikleri son model telefonlar ile kullanıcıların karşısına çıkıyorlar. Her ne kadar bu ürünler kullanıcılarına tatmin edici bir kullanım deneyimi sunsa da, bazen arıza yapan modellerle de karşılaşmak söz konusu oluyor.

Akıllı telefon pazarında en sıkı rekabetin Apple ve Samsung arasında yaşandığı bir gerçek. İki teknoloji devi geçtiğimiz aylarda patent davası ile gündemde yer almıştı. Dünyanın önde gelen veri güvenliği şirketlerinden olan Blancco, iki markanın üretmiş olduğu telefon modelleri ile ilgili önemli bir araştırmayı gözler önüne serdi.

En Çok Arıza Yapan iPhone Modelleri

En Çok Arıza Yapan iPhone ModelleriAraştırma şirketi Blancco, son 5 yıl içerisinde satışa sunulmuş iPhone modellerinin arıza oranlarını açıkladı. Listede son 5 yıllık zaman dilimi içerisinde en çok arıza yapan Apple modelinin %22’lik oranla iPhone 6 olduğu görülüyor.

Listenin ikinci sırasında ise %16’lık orana iPhone 6S’in olduğu göze çarpıyor. Söz konusu telefonlarda yaşanan arızaların ise ağırlıklı olarak Wi-Fi, kulaklık, mobil veri ve Bluetooth kaynaklı olduğuna yer verilmiş. Apple’ın amiral gemileri iPhone X ve iPhone 8 Plus’ın ise %3 gibi düşük bir arıza oranına sahip olduğu görülüyor.

Samsung Arızada Apple’ı Geride Bıraktı

Samsung Arızada Apple’ı Geride Bıraktı

Blancco’nun açıkladığı araştırma verilerinde Samsung marka telefonlarla da ilgili modellere yer verilmiş. Araştırmada ağırlıklı olarak iPhone modellerinin yaptığı arıza oranlarına yer verilse de Güney Koreli teknoloji devi Samsung’la ilgili rakamlara da rastlamak mümkün.

Samsung marka telefonların son 5 yıl içerisinde yaşamış olduğu arıza oranı %27.4 olarak dikkat çekiyor. Rapora göre Samsung telefonların arıza oranında tüm Apple ürünlerini geride bıraktığı görülüyor. Araştırmada ayrıca Android işletim sistemine sahip akıllı telefonların, performans ağırlıklı arızalar yaşadığı ifade ediliyor. En çok yaşanan arızaların ise kamera, mikrofon ve batarya ünitelerinde olduğu belirtiliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum