Yatırım yapmaya başla!

Samsung Salgının Olumsuz Etkilerine Rağmen Çalışan Sayısını Artıracağını Açıkladı

Teknoloji devi Samsung yaşadığı sorunlara rağmen çalışan sayısını artırmaya hazırlanıyor.
Samsung Salgının Olumsuz Etkilerine Rağmen Çalışan Sayısını Artıracağını Açıkladı

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, dünyanın en büyük şirketlerinden biri olarak öne çıkıyor. Akıllı telefon ve televizyon ürünleri ile kendi pazarlarının en büyük üreticisi konumunda olan şirket, daha da büyümek adına yeni adımlar atmaya devam ediyor. Bilindiği üzere dünya genelinde kısa sürede yayılan Corona virüsü iş dünyasında da olumsuz etkilerini fazlasıyla gösteriyor. Pek çok şirket üretim ve satış süreçlerinde önemli sorunlar yaşıyor.

Bu şirketler önlem almak adına çalışanlarını işten çıkarma dahil olmak üzere pek çok farklı seçeneği değerlendiriyor. Samsung mobil tarafta son olarak Galaxy S20 modellerini tanıtmıştı.Salgın nedeniyle teknoloji devinin akıllı telefon satışlarında gözle görülür bir düşüş söz konusu. Dünya genelinde yaşanan ekonomik daralmaya rağmen Samsung, çaşışan sayısını artırmaya hazırlanıyor.

Samsung’dan İstihdam Hamlesi

Samsung’dan İstihdam Hamlesi

Güney Koreli şirketten gelen açıklamalar salgın dönemine rağmen çalışan sayısının artırılacağı yönünde. Samsung rakiplerine karşı üstün olmak adına iş ilanlarında ‘Süper Boşluk’ adı verilen bir strateji yürütüyor. Teknoloji devi virüs etkisiyle 2020’nin ilk çeyreğinde akıllı telefon ve televizyon satışlarında önemli bir düşüş yaşadı. Uzmanlar bu düşüşün yılın ikinci çeyreğinde de süreceğini tahmin ediyor.

Samsung’un ise Ar-Ge harcamalarında herhangi bir kesintiye gitme niyetinin olmadığı belirtiliyor. Bugün itibarıyla Samsung’un yönetici ve çalışan sayısında en yüksek seviyesine ulaştığı ifade ediliyor. Rakamlar teknoloji şirketinin 106 bin 877 yönetici ve çalışana sahip olduğunu gösteriyor. Bu veri geçtiğimiz yıla göre Samsung bünyesine 1.620 kişinin daha katıldığını ortaya koyuyor. Şirketin sadece cihaz bölümünde 56 bin kişiyi istihdam ettiği biliniyor.

Yatırımlar Devam Edecek

Yatırımlar Devam Edecek

Samsung Electronics yöneticilerinden Seo Byung-hoon yaptığı açıklamasında, ” Zor iş alanlarımızın rekabet gücünü daha da artırarak ve Ar-Ge’ye stratejik yatırımlar yaparak gelecekte de sürekli büyüme sağlamak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Şirket Mart ayından bu yana cihaz bölümü için 51 yeni iş ilanı açmış durumda. Bu alana yapılan harcamanın 4.35 milyar dolar olduğu belirtiliyor. Geçtiğimiz yıl yapılan Ar-Ge bölümüne yapılan harcamaların bu yıl daha da artması bekleniyor. Şirket 2019’da bu bölüme 16.2 milyar dolar harcama yapmıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum