Yatırım yapmaya başla!

Pazar Payını Artıran Samsung Rakibi Apple’ı ABD’de Yakalamak Üzere!

Akıllı telefon sektörünün önde gelen üreticisi Samsung, en dişli rakibini ABD’de geride bırakmaya hazırlanıyor.
Pazar Payını Artıran Samsung Rakibi Apple’ı ABD’de Yakalamak Üzere!

Dünyanın önde gelen akıllı telefon üreticileri, kullanıcı kitlesini genişletmek adına birbirinden gelişmiş amiral gemisi modellerini piyasaya sunuyor. Sektörde başı çeken firmalar ise Samsung, Apple ve Huawei gibi teknoloji devleri olmakta. Dünyada en çok akıllı telefon satışı gerçekleştiren şirket bilindiği üzere Güney Koreli teknoloji devi Samsung olmakta.

Son yıllarda büyük atak gerçekleştiren Huawei, ABD’li Apple’ı geride bırakarak 2. sıraya yerleşmeyi başardı. Apple ise özellikle yüksek fiyat ile piyasaya sunduğu amiral gemileri ile son yıllarda düşüş trendine girmiş görünüyor. Son gelen raporlar Samsung’un Apple’ı kendi ülkesi ABD’de yakalamak üzere olduğunu gösteriyor. ABD’nin Huawei ve ZTE’ye yönelik almış olduğu tavır ise bu markaların ülkedeki pazar payının azalmasına neden oldu.

Samsung Pazar Payını ABD’de Artırıyor

Samsung Pazar Payını ABD’de Artırıyor

Araştırma şirketi CIRP tarafından hazırlanan son rapor, Samsung’un Apple’ı ABD’deki pazar payı itibariyle yakalamak üzere olduğunu ortaya koydu. 2019’un ilk çeyreğinden veriler içeren raporda, Samsung’un pazar payını yüzde 34’e çıkardığı, Apple’ın ise yüzde 40’tan yüzde 36’ya kadar düştüğü görülüyor. Apple’ın geçtiğimiz yıl tanıttığı amiral gemileri iPhone XS, XS Max ve XR modelleri şirkete pek iyi gelmiş gibi görünmüyor.

Bu duruma başlıca sebep olarak Apple’ın telefonlarının rakiplerine nazaran çok daha pahalı olması gösteriliyor. Ayrıca donanımsal anlamda Samsung, Huawei gibi devlerin kullanıcılarına iyi seçenekler sunması ve daha fazla model geliştirmesi, Apple’ın pazar payının aşağı yönde seyretmesine neden oluyor. Apple’ın kendi ülkesinde bile Samsung’u ensesinde hissetmesi gelinen durumu göstermesi açısından önemli.

Apple’ın bu durumu tersine çevirmesi için bu yılın sonunda tanıtacağı yeni modellerinin memnun edici olması gerekiyor. Aksi takdirde önümüzdeki yılın ilk çeyreği itibariyle Samsung’un ABD’de Apple’ı geride bırakması içten bile değil. Hazırlanan raporda ayrıca LG’nin yüzde 11, Motorola’nın ise yüzde 10 pazar payı ile üst sıralarda kendilerine yer buldukları gözden kaçmıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum