Yatırım yapmaya başla!

Samsung Orta Sınıf Akıllı Telefonlarını Daha Yüksek Teknoloji ile Donatacak!

Teknoloji devi Samsung’un mobil operasyonlarından sorumlu CEO’su DJ Koh, önümüzdeki dönemde orta sınıf akıllı telefonlar için yeni stratejiler geliştireceğini açıkladı.
Samsung Orta Sınıf Akıllı Telefonlarını Daha Yüksek Teknoloji ile Donatacak!

Akıllı telefon sektörünün önde gelen şirketlerinden Samsung, önümüzdeki dönemde üreteceği telefonlarda fiyat performans oranına önem vermeyi planlıyor. Daha önce geleceğin teknolojilerine 22 milyar dolarlık yatırım yapacağını açıklayan Güney Koreli teknoloji devi, orta sınıf akıllı telefon grubu ile ilgili yeni stratejiler geliştiriyor.

Şirketin mobil operasyonlardan sorumlu CEO’su Dj Koh, CNBC’ye yaptığı açıklamada, Samsung’un orta sınıfa hitap eden telefon modellerini, üst segmente yaklaştıracak yeni teknolojiler ile donatmayı planladıklarını belirtti. Akıllı telefon stratejisini gözden geçirdiklerini belirten Dj Koh, Galaxy A serisi akıllı telefonlara, Note ve Galaxy S serisi cihazlarda bulunan teknolojilerin önemli bir kısmını kazandırmayı amaçladıklarını açıkladı.

Samsung Geçtiğimiz Yıl Hedeflerinin Gerisinde Kaldı

Samsung Geçtiğimiz Yıl Hedeflerinin Gerisinde Kaldı

Açıklanan veriler ışığında bu yılın en kötü performans gösteren şirketlerinden biri olan Samsung, koyduğu hedeflerin epey gerisinde kalmış görünüyor. Şirketin amiral gemisi Galaxy S9’un bekleneni veremeyen satış oranları nedeniyle, şirketin ikinci çeyrek itibariyle %20’lik bir düşüş söz konusu.

Ayrıca Samsung’un dev rakipleri Huawei, Oppo, Vivo ve Xiaomi gibi Çinli teknoloji devlerinin daha ucuz fiyata yüksek teknolojili telefonlar üretmesi, Samsung’un akıllı telefonda baskı altında kalmasını sağlıyor. Durumun farkında olduklarını belirten Dj Koh, gerçekleştirecekleri strateji değişimi ile daha fazla kullanıcı çekmeyi planladıklarını belirtti.

İlk Cihaz Bu Yıl Geliyor

Samsung ilk etapta, daha yüksek teknolojiler ile donatılmış orta sınıf olacak iki yeni model üretecek. Bu modellerden ilkinin bu yıl içerisinde diğer modelin ise önümüzdeki yıl içerisinde satışa çıkması bekleniyor.

Teknoloji devinin CEO’su Dj Koh, Galaxy A serisi telefonların beklenen satış oranına ulaşamadığını belirterek, orta segmentteki telefonları da, ekleyecekleri yeni teknolojilerle birlikte daha cazip hale getirmeyi amaçladıklarını belirtti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum