Yatırım yapmaya başla!

Samsung’un One UI 2.0 Güncellemesini Dağıtması Eylül Ayına Kadar Sürecek

Samsung’un Android 10 üzerinde geliştirdiği One UI 2.0 güncellemesinin dağıtım takvimi açıklandı.
Samsung’un One UI 2.0 Güncellemesini Dağıtması Eylül Ayına Kadar Sürecek

Güney Koreli akıllı telefon üreticisinin piyasaya sürdüğü modeller dünya genelinde milyonlarca kullanıcı tarafından satın alınıyor. Şirket bu alanda lider konumda ve yayınladığı güncellemeler geniş bir kitleye ulaşıyor. Teknoloji devi bu yıl Galaxy S10 ve Galaxy Note 10 modelleri ile sıkça adından söz ettirdi. Bir süredir akıllı telefon üreticileri Android 10 tabanlı kendi arayüzlerini geliştiriyor. Samsung’un One UI 2.0 adı ile sunduğu arayüz bir süredir beta programına kayıtlı kullanıcılar tarafından deneniyordu.

Şirket geçtiğimiz gün Galaxy S10 modelleri için Android 10 temelli arayüzünü dağıtmaya başladı. İlk olarak Almanya’daki kullanıcılara dağıtılan yeni arayüzün kısa zaman içerisinde dünya genelinde yaygınlaşması bekleniyor. Tabi güncellemeyi Samsung ailesinden pek çok akıllı telefon modeli alacak. Kullanıcılar kendi modellerine yeni Android sürümünü ne zaman alacağını merak ediyordu.

İngiltere ve Hindistan’daki kullanıcılara güncelleme takvimine dair bilgiler gönderilmeye başlandı. Ortaya çıkan takvim 2020 yılı içerisinde Samsung’un One UI 2.0 arayüzünü dağıtmaya devam edeceğini ve bu sürecin Eylül ayına kadar süreceğini gösteriyor.

One UI 2.0 Dağıtım Süreci Başlıyor

One UI 2.0 Dağıtım Süreci Başlıyor

Android 10 üzerine inşa edilmiş One UI 2.0 arayüzünü Samsung ailesinden pek çok model alacak. Hindistan ve İngiltere’deki kullanıcılara gönderilen takvimde kısa bir süre sonra sürecin başlayacağı görülüyor. Güney Koreli şirketin giriş, orta seviye ve amiral gemileri olarak çok sayıda modeli mevcut.

Dolayısıyla dağıtım sürecinin uzun sürecek olması sürpriz değil. Dağıtımın Ocak ayında başlayacağı açıklanırken güncellemenin ilk olarak Galaxy S10, Galaxy S10+, Galaxy S10 5G, Galaxy S10e, Galaxy Note10, Galaxy Note10+, Galaxy Note10+ 5G, Galaxy S9, Galaxy S9+ ve Galaxy Note9 geleceği görülüyor.

Bu modellere One UI 2.0 arayüzünün dağıtımının 2 ay süremsi bekleniyor. 2020 yılının Mart ayında ise sıra orta seviye telefonlar olan A serisine geliyor. İlk olarak A80 ile başlayacak bu süreç Nisan ayında Galaxy A6, Galaxy A7 (2018), Galaxy A9 (2018), Galaxy A40, Galaxy A70, Galaxy A90 5G, Galaxy Fold ve Galaxy Tab S6 ile devam edecek. Bu modellere arayüzün ulaşmasının da yaklaşık 1 ay sürmesi bekleniyor.

Mayıs ayında ise A serisine ait telefonlara güncellemenin dağıtılması devam edecek. Yılın 5. ayında Galaxy A10, Galaxy A20e, Galaxy A50, Galaxy Xcover 4s ve Galaxy A6 modelleri yeni arayüzü alacak ve Haziran ayı itibariyle Galaxy J6 için One UI 2.0 indirilebilir olacak. Haziran ayının sonu itibariyle şirketin popüler telefonlarının büyük bölümünün güncellemeyi alacağını söyleyebiliriz. Şirket daha sonraki aylarda ise tablet modellerine ağırlık vermeye hazırlanıyor.

Yeni Modeller Eklenebilir

Yeni Modeller Eklenebilir

Açıklanan güncelleme takvimine göre Temmuz ayından itibaren tablet modellere yeni arayüzün dağıtılacağı görülüyor. Temmuz, Ağustos ve Eylül ayları içerisinde Galaxy J6+, Galaxy Tab S4, Galaxy Tab S5e, Galaxy Tab A 8 (2019), Galaxy Tab A 10.5 ve Galaxy Tab A 10.1 modellerinin One 2.0 güncellemesini alacağı belirtiliyor. Bu ay itibariyle açıklanan tüm modellerin en yeni Android sürümünü alacağı tahmin ediliyor.

Bu takvimin Hindistan ve İngiltere özelinde hazırlandığını hatırlatalım. Türkiye’deki kullanıcılar da tarihlerde oynamalar olsa da yıl içerisinde One UI 2.0 arayüzünü almaya devam edecektir. Bununla beraber teknoloji devinin bu sürece yeni modelleri ekleyebileceği belirtiliyor.

Android 10 işletim sistemi başta karanlık mod olmak üzere pek çok yenilik ve iyileştirme ile bu sene dikkatleri üzerine topluyor. One UI 2.0 arayüzü ile kullanıcılar bu özellikler ile beraber Samsung’a özel yenilikler kullanıcılara ulaşacaktır. 2020 yıl içerisinde diğer akıllı telefon üreticileri de kendi kullanıcılarına Android 10 tabanlı arayüzlerini sunacaktır. Huawei, Xiaomi, LG, Asus , Oppo ve OnePlus gibi pek çok akıllı telefon üreticisi belirledikleri takvim çerçevesinde güncellemelerini dağıtacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum