Yatırım yapmaya başla!

Samsung, Hastalara ve Uzaktan Eğitim Alanlara Mobil Cihaz Bağışlayacak

Teknoloji devi Samsung, uzaktan eğitim alan öğrencilere ve Corona virüsü hastalarına tablet ve telefon bağışlayacağını açıkladı.
Samsung, Hastalara ve Uzaktan Eğitim Alanlara Mobil Cihaz Bağışlayacak

Dünya genelinde büyük hasar yaratan Corona virüsünün etkileri hızla artmaya devam ediyor. Çin’in Wuhan kentinde görülen ve kısa süre içerisinde dünyaya yayılan virüs, bugüne kadar 48.500’ü aşkın insanın hayatını kaybetmesine neden oldu. Salgına yakalanan insan sayısının ise 956 bini geçtiği belirtiliyor. Virüsün bu denli geniş bir alana yayılması zararın da büyümesine neden oluyor. Dünyanın önde gelen şirketleri ve zengin insanları salgının hasarını azaltmak adına bağış kampanyaları düzenliyor.

Bu şirketler arasında Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung da yer alıyor. Şirket geçtiğimiz günlerde tıbbi malzeme alımı sağlanması adına 29 milyon dolar değerinde bir bağış yaptığını açıklamıştı. Gelen açıklamalar Samsung’un bağışlarının bununla sınırlı kalmayacağını gösteriyor. Şirket çok sayıda kişiye telefon ve tablet bağışı yapacağını duyurdu.

Samsung’dan Telefon ve Tablet Bağışı

Samsung’dan Telefon ve Tablet Bağışı

Salgının dünya genelinde yayılması insanların büyük bölümünün evlerine kapanmasına neden oldu. Ülkemiz de dahil olmak üzere pek çok yerde eğitime ara verilmiş durumda. Öğrenciler uzaktan eğitim programları ile eğitimlerine devam ediyor. Salgına dair hassasiyetini koruyan Samsung, uzaktan eğitim gören öğrencilerine akıllı telefon ve tablet bağışlayacağını açıkladı. Bununla beraber COVID-19’a yakalanan ve karantinaya alınan kişilere de bu ürünlerin verileceği belirtiliyor

Öğrencilere eğitim desteği sağlayan kuruluşlara da tablet bağışı yapılacağı öğrenildi. Samsung’dan konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Karantinadaki hastalara aileleri ve arkadaşlarıyla iletişim kurmalarına yardımcı olmak için akıllı telefonlar bağışlıyoruz. Ayrıca çocukların uzaktan eğitime devam edebilmeleri için eğitim kurumlarına tabletler bağışlıyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Geçtiğimiz günlerde yerel yönetimlere yüz maskesi ve dezenfektan bağışı yapan teknoloji devi bu hamlesiyle yine tüm çevrelerin takdirini toplamış olacak. Bununla beraber şirket geçtiğimiz günlerde salgın nedeniyle bazı fabrikalarında üretime ara vermek durumunda kalmıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum