Yatırım yapmaya başla!

Samsung, MicroLED Ekran Panellerinin Üretimine Başlıyor

Samsung 2018’de tanıttığı microLED adını verdiği ekran panelleri için seri üretime başlıyor.
Samsung, MicroLED Ekran Panellerinin Üretimine Başlıyor

Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung, sektörün pek çok farklı alanında ürün ve servisler ile milyonlarca kullanıcıya ulaşıyor Teknoloji devi akıllı telefonlar ile daha çok adından söz ettirse de akıllı televizyon alanında da büyük pazar payına sahip. Akıllı telefon pazarında en yüksek satış rakamına sahip olan şirket aynı zamanda dünyanın önde gelen ekran üreticilerinden biri konumunda.

Bilindiği üzere Samsung Display tarafından üretilen ekranlar hem firmanın kendi ürünlerinde kullanılıyor hem de başka şirketlere ihraç ediliyor. Apple’ın iPhone modelleri başta olmak üzere pek çok marka Samsung’un ürettiği ekran panellerini satın alıyor. Güney Koreli şirket bu pazardaki payını daha da artırmak adına ve daha yeni ürünler geliştirmek adına farklı teknolojiler üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Şirket geçtiğimiz yıl düzenlenen CES 2018’de The Wall adını verdiği akıllı televizyonunu tanıtmıştı. Bu tanıtımda yeni bir ekran panelinin de lansmanı yapılmıştı. MicroLED adı verilen yeni ekranlar önümüzdeki dönemde OLED ekranların yerini almaya hazırlanıyor.

Samsung, MicroLED için Harekete Geçiyor

Samsung, MicroLED için Harekete Geçiyor

Dünyanın önde gelen ekran üreticisi Samsung geçtiğimiz yıl görücüye çıkardığı microLED adı verilen ekranlar için seri üretime başlıyor. Bu ekranların en önemli özelliği ise tüm piksellerin gerek ışık yayması oluyor. Dolayısıyla tüm diyotların LED teknolojisinden oluştuğunu söyleyebiliriz. Yeni ekranlar ile tahmin edileceği üzere daha parlak ve yüksek kontast elde ediliyor.

Günümüzde akıllı telefonlar başta olmak üzere pek çok üründe OLED ekranlar kullanılıyor. MicroLED ekranların ise OLED panellere göre pek çok avantajının olduğu belirtiliyor. Kısa zaman içerisinde seri üretime başlanacak olması bu panellerin yeni nesil televizyon ve telefonlarda yer alacağını işaret ediyor. Ancak teknoloji devinin bu ekranlara gelen talebi görmek adına CES 2020 etkinliğini bekleyeceği de gelen bilgiler arasında.

Güney Koreli teknoloji devi yeni ekran panellerini test etmeye devam ediyor. Bu ekranların ne boyutta üretileceği ve hangi pazarlarda yer alacağı ise bilinmiyor. OLED ekran panelleri sonrası MicroLED ile beraber yeni bir dönemin başlayacağı iddia ediliyor. Talebin artmaya devam etmesi ile beraber Samsung’un 2020 yılı içerisinde yeni ekranların seri üretimine başlayacağı belirtiliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum