Yatırım yapmaya başla!

Samsung Mayıs Güncellemesi ile Akıllı Telefonlarındaki Güvenlik Açıklarını Kapatıyor

Dev akıllı telefon üreticisi Samsung, hazırladığı yeni güncelleme paketi ile akıllı telefonlarındaki çok sayıda güvenliği açığını kapatıyor.
Samsung Mayıs Güncellemesi ile Akıllı Telefonlarındaki Güvenlik Açıklarını Kapatıyor

Dünyanın önde gelen akıllı telefon üreticilerinden Samsung, çok sayıda model ile milyonlarca kullanıcıya ulaşıyor. Üst seviye ve giriş seviyesi telefonlar geliştiren Güney Koreli teknoloji devi, kullanıcı güvenliğini en iyi şekilde sağlamak adına sürekli yeni güncellemeler yayınlıyor. Sistemin nasıl işlediğine değinecek olursak, internette saptanan güvenlik açıkları Google tarafından saptanıyor ve akıllı telefon üreticilerine bilgilendirme yapılıyor.

Android ekosisteminde bulunan akıllı telefon devleri ise ürünlerine yönelik çeşitli güncellemeler ve yamalar geliştiriyor. Samsung’un son olarak hazırladığı güncelleme paketi ile çok sayıda güvenlik açığının kapatılacağı açıklandı. Güncelleme paketini onaylayan teknoloji devi, kaldırılacak güvenlik açıklarına dair bilgilendirmede bulundu.

Samsung’dan Yeni Yama Geliyor

Samsung’dan Yeni Yama Geliyor

Bugün itibariyle Samsung, dünya genelinde en çok akıllı telefon satışına ulaşan şirket konumunda. Hal böyle olunca bu cihazlarda çıkacak herhangi bir güvenlik riski, milyonlarca kullanıcıyı tehdit ediyor. Samsung’un Mayıs ayı içerisinde kullanıcıları için yayınlayacağı güncelleme paketi ile çok sayıda yüksek ve orta risk seviyesinde güvenlik açığı ortadan kaldırılacak.

Samsung tarafından yapılan açıklamada 7 adet güvenlik açığının kapatılacağı açıklandı. Bu açıklar arasında en yüksek riske sahip olanın ise medya kategorisinde olduğu belirtiliyor. Söz konusu güvenlik açığının milyonlarca kullanıcıyı etkilemesi ihtimal dahilinde. Bu açık ile internet korsanları uzaktan akıllı telefona erişim sağlıyor ve kişisel verileri ele geçirebiliyor. Bununla beraber Samsung telefonlarda arayüz ve uygulama temelli kritik güvenlik açıkları da son güncelleme ile ortadan kalkmış olacak.

Yayınlanan güncelleme paketinin ilk olarak Galaxy S10 serisine geleceği açıklanırken, devamında ise Note 9 serisi ve diğer modellere yayınlanması bekleniyor. Samsung, yeni nesil telefonlarının sürekli güncel olarak kalması adına 3 ayda bir yeni paket yayınlamayı planlıyor.

Samsung Hızlı Servis Dönemi Başlıyor

Samsung Hızlı Servis Dönemi Başlıyor

Akıllı telefon devinden gelen bir diğer haber ise Türkiye’deki kullanıcıları ilgilendiriyor. Kullanıcıları sevindirecek habere göre şirket hızlı servis döneminin startını veriyor. Akıllı Servis Merkezi ve yenilenen 14 Samsung servisi ile kullanıcılara çok daha hızlı hizmet verilecek. Şirket müşterilerden gelen taleplerin yüzde 90’ını 1 saatte karşıladığını belirtiyor.

Samsung’un özel eğitimli teknik servis personeli ile cihazlarda yaşanan arızalar 1 saat içerisinde giderilirken, bu süre zarfında kullanıcılara yedek akıllı telefon veriliyor. Şirket bu yöntemi ilk olarak ülkemizde kullanmaya başladı ve ilerleyen günlerde dünya genelinde yaygınlaşması bekleniyor. Hayata geçen hızlı servis uygulamasına dair Samsung tarafından hazırlanan tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum