Yatırım yapmaya başla!

Samsung ve LG’nin Aldığı Patentler Akıllı Telefonları Baştan Yaratacak

Güney Koreli teknoloji devleri Samsung ve LG’nin gelecekteki akıllı telefon modelleri için dikkat çeken patentler aldığı belirtildi. Samsung’un almış olduğu patent üç ekranlı akıllı telefona işaret ederken, LG katlanabilir telefonlarına yönelik yeni bir seri hazırlığında.
Samsung ve LG’nin Aldığı Patentler Akıllı Telefonları Baştan Yaratacak

Akıllı telefon pazarının baş aktörleri geçen zaman içerisinde birbirinden teknolojik modeller üretmeye devam ediyor. Samsung, Apple, Huawei ve LG gibi pek çok teknoloji şirketi, tanıttığı yeni amiral gemileri ile tüm dikkatleri üzerine topluyor. Akıllı telefonların aslında ilk çıktığı günden bu yana henüz yolun başında olduklarını söyleyebiliriz. Bu yıl katlanabilir telefonlar ve 5G altyapısı sıkça konuşulan konular arasında.

Bununla birlikte şirketler aldıkları yeni patentler ile geleceğe dair çok farklı tasarımların peşinde olduğunu bizlere gösteriyor. Son olarak Samsung ve LG’nin aldığı patentler, yakın gelecekte çok konuşulacak akıllı telefonların bizleri beklediğini gösteriyor.

Akıllı telefon pazarının bir numaralı aktörü konumunda olan Samsung, dönebilir üç ekranlı yeni bir amiral gemisi üzerinde çalışıyor. Daha önce katlanabilir telefon geliştirdiğine dair haberler ile gündeme gelen LG ise bu teknolojiye yönelik yeni patentler aldı.

Samsung’dan Üç Ekranlı Dönebilen Model Geliyor

Samsung’dan Üç Ekranlı Dönebilen Model Geliyor

Güney Koreli Samsung bilindiği üzere önümüzdeki günlerde katlanabilir telefonu Galaxy Fold modelini piyasaya sunmaya hazırlanıyor. Yeni katlanabilir ekran fiyatı yüksek olmasına rağmen çok konuşulmaya devam ediyor. Şirket bir yandan da geleceğe dair akıllı telefon tasarımında devrim olacak fikirler üzerinde çalışıyor. Alınan son patent üç ekranı olan ve bu ekranların dönebilir halde olduğunu gösteriyor.

Samsung’un önümüzdeki günlerde yepyeni bir tasarımla karşımıza çıkması tüm pazarda yankı uyandıracaktır. Alınan patent üç ekranlı dönebilir tasarıma işaret ederken üzerinde pek çok soru işaretini de barındırıyor. Bugün itibariyle akıllı telefonlar tek ekran ile geliştiriliyor ve bunların güç tüketimi için yüksek performansa sahip bataryalar geliştiriliyor.

Samsung’un üç ekranlı bir akıllı telefon için nasıl bir batarya geliştireceği başlıca merak konusu. Bununla beraber akıllı telefonlarda kullanıcılar pek çok uygulamayı arka planda çalıştırma imkanına sahip. Ekran sayısının artacak olması geri planda çalışan uygulamaların da sayısının artmasını sağlayacak.

Tabi farklı ekranlarda pek çok uygulamanın bir arada kullanılması, kullanıcı deneyimi anlamında büyük avantaj sağlayacaktır. Henüz görselden ibaret olan bu tasarımlar Samsung’un almış olduğu patentten ibaret. Şirketin önümüzdeki günlerde bu ürünlere yönelik ne gibi adımlar atacağını bekleyip göreceğiz.

LG’den Katlanabilir Telefon Hamlesi

LG’den Katlanabilir Telefon Hamlesi

Bir diğer Güney Koreli teknoloji devi LG ise katlanabilir telefon modellerine yönelik yeni isimlerin patentini almaya devam ediyor. Bilindiği üzere şirket daha önce Flex, Foldi, Bendi ve Duplex gibi katlanabilir telefonu için model isimlerinin patentini almıştı. LG’nin almış olduğu son patentler, katlanabilir ekran modeli için yeni isimlerin olduğunu gösteriyor.

Şirket son olarak Folds ve Arc kalıplarına yönelik belgeler hazırladı patent için gerekli başvuruları yaptı. Şirketin almış olduğu isimlerden anlaşılacağı üzere katlanabilir ya da bükülebilir ekranlar üzerinde çalıştığını söyleyebiliriz. Samsung ve Huawei’nin bu alanda yeni ürünlerini duyurmasının ardından LG de harekete geçmiş görünüyor.

LG’nin katlanabilir telefon üzerinde çalıştığı biliniyor ancak geliştirilen ürünlerle ilgili herhangi bir detay ya da sızıntı mevcut değil. Katlanabilir telefonların tanıtıldığı şu günlerde LG’nin de boş durmadığı görülüyor. Önümüzdeki günlerde şirketin yeni ürünlerine dair detaylar gün yüzüne çıkacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum