Yatırım yapmaya başla!

Samsung ve LG’nin Akıllı Televizyon Satışları Hızla Artmaya Devam Ediyor

Dünyanın önde gelen televizyon üreticileri Samsung ve LG’nin akıllı telefon satışları yükselişini sürdürüyor.
Samsung ve LG’nin Akıllı Televizyon Satışları Hızla Artmaya Devam Ediyor

Gelişen teknoloji ile beraber hayatımızdaki ürünlerin çok daha üstün modeller ile karşımıza çıktığına tanık oluyoruz. Televizyon teknolojisinde de bu anlamda geçmişten bugüne büyük bir değişim söz konusu. Son yıllarda akıllı telefonların yanı sıra akıllı televizyonlar da dünyanın dört bir yanında milyonlarca kişi tarafından tercih ediliyor. Sektörün önde gelen iki üreticisi ise Samsung ve LG olmakta.

Güney Koreli teknoloji şirketleri dünya genelindeki akıllı televizyon pazarının büyük bölümünü elinde tutuyor. İngiltere merkezli analiz şirketi Omdia, akıllı televizyon satışlarıyla ilgili güncel verileri içeren bir araştırma yaptı. Rapora göre akıllı televizyon pazarı hızla büyüyor ve tüm televizyonların yüzde 80’inden fazlasını oluşturuyor. İşte raporun ayrıntıları…

Akıllı Televizyon Satışları Yükselişte

Akıllı Televizyon Satışları Yükselişte

İngiltere merkezli şirketten yapılan araştırmaya göre günümüzde satışı yapılan her 10 televizyondan 8’inin akıllı tv olduğu belirtiliyor. Bu televizyonlar bilindiği üzere internete bağlanabiliyor ve YouTube, Netflix gibi pek çok popüler uygulamayı kullanabiliyor. Dijital yayın servislerinin yaygınlaşmasında da akıllı televizyon satışlarının önemli bir etkisi olduğu belirtiliyor. Pazardaki akıllı tv payı 2018 yılının ilk çeyreğinde yüzde 68.3 seviyesindeydi.

Aradan geçen iki yıl içerisinde bu pay yüzde 81.2’ye kadar tırmanmış durumda. Bu da yüzde 12.9 oranında bir büyüme olduğunu gösteriyor. Yaşanan artışa Samsung yüzde 93, LG ise yüzde 87.2 oranında katkıda bulundu. Her iki şirket akıllı televizyon satışlarından elde ettikleri gelirleri artırmak adına video servislerinin daha işlevsel bir deneyim sunması adına çalışmalar sürdürüyor.

Samsung’un dijital hizmeti TV Plus 11 ülkede kullanılıyor ve bünyesinde 518 kanal bulunduruyor. LG tarafında ise 112 kanal izleyicilere sunuluyor. Bunun yanı sıra Apple TV, Apple Music ve Air Play 2 gibi servisler de yine Samsung’un akıllı televizyonunda kendisine yer buluyor. Önümüzdeki yıllarda da Güney Koreli akıllı telefon üreticilerinin pazarın büyük bölümünü kontrol etmesi bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum