Yatırım yapmaya başla!

Samsung Katlanabilir Ekran Teknolojisini Notebook’lara Taşıyor

Samsung’un katlanabilir telefon modelinin tanıtılması beklenirken, aynı teknolojiyi notebook ekranında da kullanacağı açıklandı.
Samsung Katlanabilir Ekran Teknolojisini Notebook’lara Taşıyor

Bilindiği üzere teknoloji dünyasının en çok ilgisini çeken alanlardan birisi katlanabilir ekran teknolojisi olmakta. Dünyanın önde gelen teknoloji devleri Huawei ve Samsung, bu alanda geliştirmeler yapan şirketlerin başında geliyor. Güney Koreli teknoloji devi Samsung, beklenen katlanabilir telefonu ile ilgili tarih vermişti.

Ancak öyle görünüyor ki Samsung bu teknolojiyi sadece akıllı telefon ile sınırlı bırakmayacak. Şirketin önümüzdeki dönemde katlanabilir ekrana sahip laptop üreteceği açıklandı. Şirket büyük boyuta sahip AMOLED ekran üretmek için ekran üreticileri ile iş birliği sağladı. Şirketin katlanabilir ekrana sahip notebook bilgisayarlar için önemli çalışmalar gerçekleştirdiği öğrenildi.

Samsung Katlanabilir Ekran Teknolojisini Telefon ile Sınırlandırmıyor

Samsung Katlanabilir Ekran Teknolojisini Telefon ile Sınırlandırmıyor

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketleri, katlanabilir teknolojiye yönelik önemli Ar-Ge çalışmaları yürütüyor. Bilindiği üzere Apple, Huawei, Xiaomi, Microsoft gibi teknoloji devleri, tanıttıkları ürünler ile kıyasıya yarışırken, geleceğin ekran teknolojisi için önemli çalışmalar yürütüyor.

Ancak yaşanan son gelişmeler Samsung’un rakiplerine oranla bir adım önde olduğunu gösteriyor. Katlanabilir akıllı telefonunu tanıtmasına sayılı zaman kalan Samsung’un bu teknolojiye notebook ekranlarında da yer vereceği açıklandı. Şirketin PC bölümünde başkan yardımcısı ola Min-Cheol, şirketin katlanabilir ekrana sahip bir dizüstü bilgisayar üzerinde çalıştığını açıkladı.

Büyük AMOLED Ekran Panelleri Geliştiriliyor

Büyük AMOLED Ekran Panelleri Geliştiriliyor

Ortaya çıkan son veriler Samsung’un büyük boyutlarda AMOLED ekran panelleri geliştirmekte olduğunu gösteriyor. Hatta şirketin bu alanda önemli panel üreticileri ile ortaklaşa çalıştığı belirtiliyor. Şirket yetkilisi Min-Cheol’un da katlanabilr laptop projesini doğrulamasından sonra geriye beklemek kalıyor.

Söz konusu cihaz ile ilgili henüz çok fazla detay mevcut değil. Ancak 7 Kasım tarihinde başlayacak olan Samsung Geliştirici Konferansı’nda konuyla ilgili önemli bilgilerin açıklanması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum