Yatırım yapmaya başla!

Samsung İşlemci Seçiminde Kullanıcılarını Memnun Edemiyor

Samsung’un Galaxy S20 serisi için Güney Kore pazarındaki işlemci seçimi kullanıcıların tepkisini çekti.
Samsung İşlemci Seçiminde Kullanıcılarını Memnun Edemiyor

Güney Kore merkezli akıllı telefon devi Samsung, yüksek satış oranı ile pazarda en çok paya sahip şirket olarak öne çıkıyor. Teknoloji devi geçtiğimiz Şubat ayında yeni amiral gemileri Galaxy S20 ailesini tanıtmıştı. Telefonlar üstün donanım ve tasarımı ile tüm çevrelerin beğenisini kazandı.

Bilindiği üzere Samsung akıllı telefonları için iki farklı işlemci markası kullanıyor. Bunlardan birisi Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon işlemciler olurken, bir diğeri ise Samsung’un kendi ürün olan Exynos işlemciler olmakta.

Teknoloji devi ülkemizin ve Güney Kore’nin de aralarında olduğu pek çok pazarda Exynos serisi işlemcileri tercih ediyor. ABD ve bazı ülkelerde ise Snapdragon işlemcili telefonlar sunulmakta. Samsung’un kendi ülkesi olan Güney Kore için yaptığı değişiklik kullanıcılarının tepkisini çekti.

Samsung’un Güney Kore Seçimi Tepki Çekti

Samsung’un Güney Kore Seçimi Tepki Çekti

Galaxy S20 serisinde Snapdragon 865 ve Exynos 990 işlemcilerine yer veriliyor. Bugüne kadar Güney Kore’de çıkan telefonlarda Exynos serisi işlemciler kullanılıyordu. Ancak Galaxy S20 ile bu gelenek değişti ve yeni amiral gemilerinde Snapdragon 865 işlemcili modeller sunuldu. Bu durum ülkedeki kullanıcıların tepkisini çekti. Güney Koreli Samsung kullanıcıları yerli ürün kullanılması gerektiğini düşünüyor.

Bununla beraber şirketin hissedarları da Samsung’un Güney Kore seçiminin doğru olmadığını düşünüyor. Uzmanlar bu durumun iki işlemci arasındaki performans farkından kaynaklandığını düşünüyor. Geçtiğimiz günlerde iki işlemcinin performans karşılaştırması yapılmış ve Snapdragon 865 rakibine göre daha iyi bir performans sunmuştu.

Daha önce bazı Samsung kullanıcıları da change.org üzerinden kampanya başlatmış ve Exynos yerine Snapdragon işlemci kullanılması gerektiğini belirtmişti. Kısa süre içerisinde binlerce imza toplanmıştı. Bugün itibarıyla kampanyada 33 binden aşkın imzaya ulaşmış durumda. Önümüzdeki süreçte Exynos işlemciler için Samsung’un yol haritası merak ediliyor. Teknoloji devinin Exynos 1000 modeli üzerinde çalıştığı belirtiliyor. Bu işlemcilerin 5 nm fabrikasyon süreci ile geliştirilmesi bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum