Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Samsung İnternet Bağlantı Hızı ile Apple ve Huawei’yi Geride Bıraktı

Güney Koreli akıllı telefon üreticisi Samsung, yapılan hız testlerinde Apple ve Huawei’den daha iyi performans sergiledi.

Akıllı telefon pazarında en yüksek paya sahip olan Samsung, geliştirdiği yüksek performansa sahip ürünler ile adından söz ettiriyor. Günümüzde telefon kullanımında internet altyapısı büyük yer tutuyor. Bu yıl itibariyle 5G altyapısına dair yatırımların hız kazandığı biliniyor. Akıllı telefon üreticilerinin de 5G destekli yeni modeller geliştirdiğine tanık oluyoruz. Ancak günümüzde halen 4G’nin daha fazla kullanıldığı biliniyor.

İnternet altyapıları ne kadar hızlı olursa olsun kullanılan telefonlar da kullanıcılara farklı bağlantı hızları sunuyor. Burada akıllı telefonların sahip olduğu modem bağdaştırıcıları son derece önemli. Yapılan bir araştırma pazarın önde gelen akıllı telefonlarının internet hızlarını ortaya koydu. OpenSignal tarafından yapılan çalışmada Samsung’un rakiplerini geride bıraktığı görüldü.

Samsung Kullanıcıları Daha Hızlı

Samsung Kullanıcıları Daha Hızlı

OpenSignal çalışmayı farklı lokasyonlar üzerinden Apple, Samsung ve Huawei marka telefonlar üzerinde gerçekleştirdi. ABD’de yapılan testlerde Samsung marka akıllı telefonların iPhone modellerine göre 8.2 Mbps daha hızlı olduğu görüldü. Burada çok fazla bir fark söz konusu değil ancak Norveç’te yapılan bir testte Samsung’un Huawei’ye 12 Mbps, iPhone’a ise 14 Mbps fark attığı kaydedildi.

BAE ve Tayvan’a gidildiğinde ise daha farklı sonuçlar ile karşılaşıyoruz. iPhone’ların bu bölgelerde yapılan testlerde Samsung’u geride bıraktığı belirtiliyor. Toplamda 40 ülkede yapılan testlerin ortalaması alındı. Çalışmada düşük, orta seviye ve amiral gemisi cihazlar kullanıldı. Üst seviyeye yönelik testlerde Samsung olurken, orta seviyede Apple, düşük seviyede ise Huawei başarılı oldu.

Huawei Düşük Performansı ile Şaşırttı

Huawei Düşük Performansı ile Şaşırttı

Yapılan araştırma ilginç sonuçları ile dikkat çekiyor. 40 farklı ülkede yapılan testlerin açık ara galibinin Samsung olduğunu söyleyebiliriz. Güney Koreli teknoloji devinin birinci olduğu ülkeler, Avustralya, Şili, Hindistan, Endonezya, İrlanda, İtalya, Malezya, Meksika, Hollanda, Norveç, Rusya, İspanya, İsveç ve ABD oldu. iPhoe modelleri ise Brezilya Costa Rica, Kuveyt, Fas, Suudi Arabistan, Tayvan ve Birleşik Arap Emirlikleri ülkelerinde daha başarılı sonuçlar elde etti.

Çin’in yükselen yıldızı Huawei ise hiçbir ülkede başarılı sonuç alamayarak adeta hayal kırıklığı yarattı. Akıllı telefon pazarının ikinci büyük üreticisi konumunda olan Çinli teknoloji devinin hiçbir ülkede başarılı olamamış olması son derece şaşırtıcı. Önümüzdeki dönemde benzer testlerin 5G altyapısı ile yapılması bekleniyor. O zaman daha farklı sonuçların ortaya çıktığını görebiliriz.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Haber kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle