Yatırım yapmaya başla!

Samsung ve Huawei Katlanabilir Telefon Modellerini Piyasaya Sunmak için Uygun Zamanı Kolluyor

Samsung’un geçtiğimiz aylarda tanıttığı Galaxy Fold’un satışa sunulacağı tarihe dair farklı yorumlar gelmeye devam ediyor. Şirket yetkilisinden gelen açıklamalar sürecin daha da uzayacağına işaret ediyor. Diğer teknoloji devi Huawei de Mate X’in satış tarihini Eylül ayına ertelediğini duyurdu.
Samsung ve Huawei Katlanabilir Telefon Modellerini Piyasaya Sunmak için Uygun Zamanı Kolluyor

Akıllı telefon dünyasında bu yılın başlarından itibaren katlanabilir telefonların sıkça konuşulduğuna tanık oluyoruz. Başka Samsung ve Huawei olmak üzere pek çok akıllı telefon üreticisi katlanabilir telefonlar üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Apple ise katlanabilir telefonlara dair 2020 yılına kadar beklemeyi tercih ediyor. Geçtiğimiz Nisan ayında Galaxy Fold görücüye çıkmıştı.

Her şey planlandığı gibi gitseydi Mayıs ayında Galaxy Fold’un raflarda yerini alması bekleniyordu. Ancak bazı şirketlerin yapmış olduğu testler sonucu katlanabilir telefonda bazı sorunlar olduğunu saptadı. Sorunları Samsung da kabul etti ve Galaxy Fold’ları henüz satışa sunulmadan geri çağırdı. Şirket yetkililerinden gelen açıklamalar, yeni telefonun satışa sunulması için biraz daha zaman olduğunu gösteriyor.

Samsung Yetkilisinden Galaxy Fold Açıklaması

Samsung Yetkilisinden Galaxy Fold Açıklaması

Galaxy Fold’ların geri toplatılmasının ardından gözler sürecin ne zaman tamamlanacağına çevrildi. Şirkete yakın kaynaklardan gelen açıklamalar ise beklemek için daha vakit olduğunu gösteriyor. Bir şirket temsilcisi şu ana kadar bir şey yapılmadığını belirterek, “Eğer bu ay böyle bir medya etkinliği düzenliyor isek, şu ana kadar bir şeyler yapmalıyız. Nisan ayındaki gecikmeden bu yana hiçbir şey ilerlemedi.” sözlerine yer verdi.

Söylentiler Galaxy Fold’ların Temmuz ayında yeniden satışa sunulacağı yönündeydi. The Korea Herald’a açıklamalarda bulunan Samsung yetkilisi, önümüzdeki haftalarda şirketten konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılacağını sözlerine ekledi.

Akıllı telefon pazarında bir ilk olacak katlanabilir telefonla ilgili yeni bir sorun yaşamak istemeyen Samsung, ürünü tam anlamıyla piyasaya sunulmaya hazır hale getirmek istiyor. Kimi çevreler Galaxy Fold’un bir diğer amiral gemisi Note 10 ile beraber sunulacağını tahmin ediyor.

Huawei Mate X Ertelendi

Huawei Mate X Ertelendi

Katlanabilir telefon ile gündemde yer alan bir diğer teknoloji devi ise Huawei. Şirket geçtiğimiz günlerde katlanabilir telefonu Mate X’in tanıtımını gerçekleştirmişti. Çinli teknoloji devinin katlanabilir telefonunu Haziran ayı içerisinde satışa sunması bekleniyordu. Ancak Samsung gibi Huawei de Mate X modelinin satış tarihini Eylül ayına kadar erteledi.

Huawei adına konuyla ilgili açıklamalarda bulunan şirket yetkilisi “İtibarımızı mahvedecek bir ürünü çıkarmak istemeyiz.” diye konuştu. Hiç kuşkusuz son günlerde şirkete yönelik ABD yaptırımlarının da Huawei’yi daha temkinli davranmaya yönelttiğini söylemek mümkün.

Huawei’de Yaptırım Etkisi

Huawei'de Yaptırım Etkisi

Merak edilen bir diğer konu ise Mate X’in sahip olacağı işletim sistemi. Google’ın Android lisansını askıya alması ve Huawei’nin kendi işletim sistemini geliştiriyor olması farklı yorumlar yapılmasına neden oluyor. Mate X’in sahip olacağı işletim sistemiyle ilgili açıklamalarda bulunan bir şirket yetkilisi, “Katlanabilir telefonda Android işletim sistemi olacak ancak bunu kendimiz yapmak zorunda kalırsak hazırız. Önümüzdeki 6 ila 9 ayda bunu yapabiliriz.” açıklamasında bulundu.

Gelişmeler gösteriyor ki hem Samsung hem de Huawei, katlanabilir telefon modellerinden yana bir sorun yaşamak istemiyor. Teknoloji devleri en doğru zamanda yeni ürünlerini satışa sunmayı planlıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum