Yatırım yapmaya başla!

Samsung Corona Virüsü Nedeniyle Hindistan’da Üretime Ara Verdi

Samsung Hindistan’ın Noida şehrindeki akıllı telefon fabrikasında üretimi durdurma kararı aldı.
Samsung Corona Virüsü Nedeniyle Hindistan’da Üretime Ara Verdi

Dünya genelinde pandemi haline gelen Corona virüsü tüm sektörleri olumsuz etkilemeye devam ediyor. Çin’de ortaya çıkan ve kısa sürede dünyanın dört bir yanına yayılan salgın nedeniyle pek çok fabrika üretimine ara vermek durumunda kaldı. Bu durumdan teknoloji şirketleri de fazlasıyla nasibini alıyor.

Güney Koreli akıllı telefon devi Samsung geçtiğimiz aylarda ülkedeki bir fabrikasını salgın nedeniyle kapatmak durumunda kalmıştı. Keza Apple da aynı şekilde Çin’deki fabrikalarında bir süre üretimi durdurdu. Samsung aslında diğer şirketlere göre bu konuda daha şanslı.

Teknoloji devinin üretim tesislerinin büyük bölümü Vietnam’da bulunuyor. Ancak buna rağmen farklı ülkelerde bulunan tesisler salgın nedeniyle kapatılmak durumunda kalıyor. Son olarak gelen bilgiye göre Hindistan’daki bir fabrika aynı sebepten üretimine ara verdi.

Hindistan’da Üretime Ara Verildi

Hindistan’da Üretime Ara Verildi

Yapılan son açıklamaya göre Samsung, Hindistan’ın Noida kentinde bulunan üretim tesisini kapatma kararı aldı. Fabrika geçici olarak Corona virüsü nedeniyle üretimine ara vermiş oldu. Samsung buradaki fabrikasını 2018 yılında faaliyete geçirmişti. Kapatılan fabrikada bir yıl içerisinde 120 milyon akıllı telefon üretildiği belirtiliyor. Bu kararın Hindistan hükümetinden gelen talep sonrası alındığı ifade edildi. Ancak üretim kesintisinin çok fazla sürmeyeceğini söyleyebiliriz.

Yapılan açıklamaya göre söz konusu fabrika 25 Mart tarihine kadar kapalı kalacak. Samsung daha önce Vietnam’da da salgın nedeniyle bazı sorunlar yaşamıştı. Teknoloji devinden Hindistan medyasına yapılan açıklamalarda, alınan kararın üretim oranını etkilememesi için çalışma yapıldığı belirtiliyor. Hindistan’da üretimine ara veren tek şirket Samsung olmadı. Daha önce bir diğer Güney Koreli teknoloji şirketi LG de ülkedeki iki fabrikasındaki üretimini durdurma kararı almıştı.

Şirket akıllı telefon pazarında en yüksek pazar payına sahip olmaya devam ediyor. Alınan karar ile tesisler ay sonuna kadar kapalı kalacak. LG’nin fabrikalarından birisi Noida, diğeri ise Pune şehrinde bulunuyor. Corona virüsünün hızla yayılması ile beraber benzer gelişmelerin yaşanması sürpriz olmayacaktır. Son verilere göre salgın nedeniyle hayatını kaybeden insan sayısı 15 bini geçti. 350 binden fazla kişi ise salgına yakalandı. Akıllı telefon satışlarının virüs etkisiyle düşüş eğiliminde olduğu belirtiliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum