Yatırım yapmaya başla!

Samsung’un Güvenlik Açıklarını Bulanlara 200.000 Dolar!

Samsung, bu kez güvenlik konusunda oldukça iddialı! Şirket bazı cihaz ve hizmetlerinde güvenlik açığı bulanlara tamı tamına 200 bin dolar ödeyeceğini açıkladı!
Samsung’un Güvenlik Açıklarını Bulanlara 200.000 Dolar!

Çeşitli firmalar, yaratmış oldukları ürünlerin başarılarını kanıtlamak adına bazı kampanyalara başvuruyorlar. Özellikle de şirketlerin yazılım alanında yürütmüş oldukları bu ödüllendirme sistemi, güven tazelemelerini sağlıyor.

Şimdi ise Samsung, kendi sitesinde yapmış olduğu açıklamada bazı cihaz ve hizmetlerinde açık bulan kişilere tamı tamına 200.000 dolara kadar ödül verileceğini duyurdu. Genellikle potansiyel müşterilerin güvenlik açısından çekinerek yaklaştıkları Samsung ürünleri, bu kez kendilerini dünyaya kanıtlamayı başaracak gibi görünüyorlar.

Kampanya Güncelleme Galaxy Serileri için Geçerli!

Kampanya Güncelleme Galaxy Serileri için Geçerli!Samsung da diğer büyük şirketler gibi Mobil Güvenlik Sistemi Ödül Programı başlattı. Güncelleme alan Galaxy S, Galaxy Note, Galaxy A, Galaxy J ve Tab serilerinden 38 cihazda güvenlik açığı bulunmasını istiyorlar. Açığı bulan kişilere 200.000 dolara kadar ödül vereceğini duyuran Samsung, ayrıca Bixby ve Samsung Pay gibi hizmetleri de programa dahil etti.

Benzer Uygulama Apple ve Microsoft Tarafından Yapılmıştı

Benzer Uygulama Apple ve Microsoft Tarafından YapılmıştıGeçtiğimiz günlerde, yılın telefonu olacağı iddia edilen Galaxy Note 8 modelinin tanıtımını gerçekleştiren Samsung, şimdi de bu modellerin güvenliklerini ödül programı ile test etmeye karar verdi. Aslında Samsung’un yeni yeni adım atmış olduğu bu program daha önce Apple, Google ve Microsoft gibibazı büyük şirketler tarafından da uygulanmıştı.

En Az 200 En Fazla 200.000 Dolar Ödül Verilecek!

En Az 200 En Fazla 200.000 Dolar Ödül Verilecek!Microsoft bu programı geçtiğimiz ay Windows 10 için başlatmış ve güvenlik açığı bulan kişilere 250.000 dolar ödül vereceğini duyurmuştu. Samsung’un vaat ettiği ödül miktarı ise hem cihaza hem de güvenlik açığına göre 200 dolardan 200.000 dolara kadar değişiklik gösteriyor.

Samsung gibi büyük şirketler tarafından yürütülen bu uygulama hem güvenlik uzmanlarına hem de hackerlara yasal yoldan milyonlarca dolar kazandırıyor. Elbette ki şirketler de güvenlik açığından oluşacak büyük çapta zararları, bu tarz programlar sayesinde engellemeyi başarıyorlar.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum