Yatırım yapmaya başla!

Samsung Gelecek Akıllı Telefonlarında Şarj Sistemi ile Rakiplerini Geride Bırakmaya Hazırlanıyor

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, yeni nesil akıllı telefonlarını çok daha hızlı şarj edecek sistemler üzerinde çalışıyor.
Samsung Gelecek Akıllı Telefonlarında Şarj Sistemi ile Rakiplerini Geride Bırakmaya Hazırlanıyor

Akıllı telefon pazarında en büyük paya sahip olan Samsung, gelecek modellerinde kullanıcılarına yepyeni özellikler sunarak yerini sağlamlaştırmanın hesabını yapıyor. Özellikle Huawei’ye uygulanan yaptırımlar ile birlikte Samsung’a daha fazla fazla cihaz satması bekleniyor. Akıllı telefonların ayırt edici özelliklerinden birisinin hızlı şarj özelliği olduğunu söyleyebiliriz.

Telefonların şarj kapasitesi kadar şarj edilme süresi de kullanım deneyimi açısından son derece önemli. Bugüne kadar üretilen cihazlara bakıldığında Samsung’un, Apple ve Huawei gibi rakiplerinden şarj konusunda geri kaldığını söyleyebiliriz.Ancak şirkete yakın kaynaklardan gelen son haberler, gelecekteki akıllı telefon modellerinde bu farkın kapatılması ve rakiplerin önüne geçilmesi planlanıyor.

Samsung Telefonlar Daha Hızlı Şarj Edilecek

Samsung Telefonlar Daha Hızlı Şarj Edilecek

Samsung’un son olarak tanıttığı Galaxy S10, pek çok yönüyle kullanıcıların beğenisini kazanmış durumda. Ancak buna rağmen amiral gemisi telefonun bazı konularda rakiplerinden geride kaldığı biliniyor. Bu konuların başında ise şarj olma süresi geliyor. Galaxy S10’da 25W hızlı şarj sistemine yer verilmiş. Diğer akıllı telefon markalarında ise 40W 50W gibi değerlere ulaşılmış durumda.

Ancak Samsung bu farkın farkında ve gelecekte geliştireceği yeni modellerde rakiplerini geride bırakmayı planlıyor. Şirket üzerinde çalıştığı teknolojiler ile USB Type-C yolu ile 100W şarj kapasitesine çıkmak istiyor. Eğer bu Samsung’un bu planı hayata geçerse, yeni model cihazların şarj hızına büyük gelişim kaydedilecektir.

Pil kapasitelerinin 4.000 mAh gibi büyük rakamları bulmasıyla beraber, hem hızlı şarj hem uzun kullanım elde edilecektir. Bu durum uzun vadede pil ömrünü de olumlu yönde etkileyecektir. Şirketin geliştirdiği teknolojiye dizüstü bilgisayar ve tablet ürünlerinde de yer vermesi bekleniyor. Şirketten bu özelliğe dair resmi bir açıklama gelmiş değil ancak önümüzdeki dönemde tanıtılması beklenen Galaxy Note 10 ürünlerinde yeni teknolojinin yer alması bekleniyor.

İstanbul’da Kablosuz Şarj Hizmeti Başladı

İstanbul’da Kablosuz Şarj Hizmeti Başladı

Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de Samsung kullanıcıları azımsanmayacak seviyede. Dolayısıyla şirketin hizmet ağında Türkiye büyük yere sahip.

Bu kapsamda İstanbul’un Kadıköy ve Beşiktaş ilçelerinde şarj durakları kuruldu. Kurulan duraklar ile kullanıcılar kablosuz şarj özelliğinden yararlanabilecek. Bununla beraber duraklarda bulunan geri dönüşüm kutuları ile çöpleri atmak mümkün oluyor.

Yeni hizmet ile otobüs duraklarının tasarımı da Samsung’a göre uyarlandı. Durakta bekleyen kullanıcılar 10 dakika Galaxy S10 cihazlarının kablosuz şarj özelliğinden faydalanacak. Atılan atıklar ile geri dönüşüme de katkıda bulunulması planlanıyor. Samsung yeni hizmeti için bir de tanıtım videosu yayınladı. Hazırlanan tanıtım filmini izleyebilirsiniz.

Samsung Galaxy S10 Yeni Nesil Şarj Durağı from Cheil Turkey on Vimeo.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.



Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle



SAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum