Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Samsung, Galaxy S21 Serisinden iPhone 12’de Olduğu gibi Şarj Aletini Çıkarıyor

Samsung’un yeni amiral gemilerinin kutusundan şarj aletini çıkaracağını gösteren bir belge ortaya çıktı.
Samsung, Galaxy S21 Serisinden iPhone 12’de Olduğu gibi Şarj Aletini Çıkarıyor

Akıllı telefon üreticileri her yıl yeni modeller ile tüketicilerin karşısına çıkmaya devam ediyor. Günümüzde kullanıcıların en çok tercih ettiği akıllı telefon markaları arasında Apple ve Samsung’un geldiğini söyleyebiliriz. Yapılan pazar araştırmaları Güney koreli teknoloji devinin en çok akıllı telefon satan firma olduğunu gösteriyor. Şirket Galaxy S ve Note serileri ile üst seviye akıllı telefon arayışında olan kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Artan maliyetler ile beraber telefonların fiyatının da sürekli yükseldiği görülüyor. Bu durum şirketlerin yeni stratejiler geliştirmesini sağlıyor. Geçtiğimiz aylarda Apple uzun zamandır beklenen iPhone 12 serisinin tanıtımını gerçekleştirdi. Teknoloji devi yeni telefonları ile beraber kullanıcıların tepkisini çekecek bir karar aldı.

Yeni amiral gemilerinin kutusundan şarj aleti ve kulaklığın çıkarıldığı açıklanmıştı. Apple bunu çevreci olmak adına yaptığını belirtirken aslında üretim maliyetlerinin düşürülmesinin amaçlandığı ifade ediliyor. Benzer bir kararı Samsung’un Galaxy S21 serisinde uygulaması bekleniyor. Bunu ortaya çıkaran bir belge paylaşıldı.

Galaxy S21 Şarj Aletsiz Gelebilir

Galaxy S21 Şarj Aletsiz Gelebilir

Apple’ın iPhone 12 serisi ile aldığı şarj aleti ve kulaklık kararı çeşitli ülkelerde tepki ile karşılanıyor. Geçtiğimiz günlerde teknoloji devinin almış olduğu bu karar Brezilya’da engele takılmıştı. Apple bu ülkede telefonların kutusuna kanunlar nedeniyle telefonların şarj aleti ile sunacak.

Şirketin kutusundan kulaklık ve şarj adaptör çıkarma kararı Samsung tarafından alaya alınmıştı. Bilindiği üzere Apple, iPhone 7 serisi ile beraber kulaklık girişini telefonlarından kaldırmıştı. Samsung ise bu hamle ile dalga geçen reklam filmleri yayınlamıştı.

Aradan geçen yıllar içerisinde Samsung’un Apple ile aynı kararı almak üzere olduğu görülüyor. Önümüzdeki yılın ilk aylarında Galaxy S21 serisinin tanıtılması bekleniyor. Samsung’un bu telefonun kutusundan şark adaptörü ve kulaklığı çıkaracağını gösteren bir belge ortaya çıktı. Aslında bu konu bir süredir konuşuluyordu ancak somut bir kanıt ortaya konmamıştı.

İşte O Belge

İşte O Belge

Brezilya’nın iletişim sektörünü düzenleyen kurumu ANATEL’e gönderilen bir belge, Galaxy S21’in kutu içeriğini ortaya koyuyor. Samsung bu ülkede Apple’ın yolundan gitme kararı almış görünüyor. Belgede ‘Cep telefonu bir güç kaynağı ile satılmayacaktır’ ifadesi dikkat çekiyor. Aynı ifade kulaklık için de kullanılıyor.

Yeni seri Galaxy S21, Galaxy S21 Plus ve Galaxy S21 Ultra modellerinden oluşacak. Bazı iddialara göre Samsung’un Galaxy S21 serisi için şarj adaptörü yerine üst seviye bir kablosuz kulaklığa yer verebileceği belirtiliyor. Samsung’un Ocak ya da Şubat ayında yeni amiral gemilerini tanıtması bekleniyor. Şarj adaptörü ve kulaklık için alınan nihai karar bu tanıtımda netleşmiş olacak.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum