Yatırım yapmaya başla!

Samsung Galaxy S ve Note Serilerini Tek Model Altında Toplamaya Hazırlanıyor

Dev akıllı telefon üreticisi Samsung’un Galaxy S ve Note serilerini tek model altında birleştireceği iddia edildi.
Samsung Galaxy S ve Note Serilerini Tek Model Altında Toplamaya Hazırlanıyor

Akıllı telefon piyasası her geçen gün hızla büyümeye devam ediyor. Teknoloji şirketleri arasında ise büyük bir rekabet söz konusu. Son raporlar dünyada en çok akıllı telefon satışı yapan firmanın Samsung olduğunu gösteriyor. Güney Koreli teknoloji şirketi amiral gemileri başta olmak üzere giriş ve orta seviye akıllı telefon modelleri ile büyük bir kitleye ulaşıyor. Teknoloji devi her yılın Şubat ayında Galaxy S, Ağustos ayında ise Galaxy Note serilerini tanıtıyor.

Üst seviyeye hitap eden bu telefonlar donanım ve tasarım anlamında büyük fark yaratıyor. Bilindiği üzere Note serisi büyük ekranı ve kalemi ile farklı bir kullanım deneyimi sunuyor. Bu yıl ise Galaxy A serisi satış rakamları ile Samsung’un yüzünü fazlasıyla güldürmeyi başardı. Geçtiğimiz dönemlerde amiral gemileri Galaxy Note ve S ailelerinin birleştirileceği gündeme gelmişti. Bu iddialar yeniden ortaya çıktı ve şirketin önümüzdeki yıl amiral gemilerini tek çatı altında toplayacağı konuşuluyor.

Amiral Gemileri Birleşiyor

Amiral Gemileri Birleşiyor

Samsung’un kullanıcılara sunduğu çok sayıda akıllı telefon modeli ile çeşitlilik anlamında fark yarattığını söyleyebiliriz. Üst seviye amiral gemileri Galaxy S ve Note serileri ise yılın en çok konuşulan akıllı telefon modelleri olmaya devam ediyor. Bilindiği üzere son olarak geçtiğimiz günlerde Galaxy Note 10 ailesi tanıtılmış ve kullanıcıların büyük bölümünden olumlu not almıştı.

Gelen son haberler ise teknoloji devinin geleceğe dair stratejilerinde değişiklik olabileceğini gösteriyor. Güney Koreli akıllı telefon üreticisinin önümüzdeki yıldan itibaren Galaxy S ve Galaxy Note serilerini Galaxy One adı altında yeni bir modelin altında toplayacağı iddia ediliyor.

Buna sebep olarak ise iki seri arasında donanımsal anlamda çok fazla bir farkın olmaması gösteriliyor. Geçmiş yıllarda çıkan S ve Note serileri arasında çok fark olduğu biliniyordu. Ancak son yıllarda bu fark azaldı ve Note ailesi için Galaxy S’in kalemli versiyonu olarak görülmeye başlandı.

Samsung Karar Aşamasında

Samsung Karar Aşamasında

Şirkete yakın kaynaklar amiral gemilerinin birleştirilmesi ile ilgili kesin bir karar almadığını ve düşünme aşamasında olduğunu belirtiyor. Galaxy S ve Galaxy Note’un birleştirilmesi ihtimalinde yeni serinin Galaxy One adıyla piyasada yerini alması bekleniyor. Bu serinin bir modelinin kalemsiz diğerinin ise kalem ile sunulacağı iddia ediliyor. Yani Galaxy One modelinin S-Pen olmadan, Galaxy One Plus modelinin ise S-Pen ile piyasaya sunulacağı düşünülüyor.

Tabi böyle bir kararın alınması sonrası Samsung’un yıllık takviminde yeni bir boşluk oluşacak. Dolayısıyla teknoloji devinin yeni bir akıllı telefon modeli geliştirdiğine tanık olabiliriz. Bu modelin yerini ise katlanabilir telefon yerini Galaxy Fold’un dolduracağı da tahminler arasında yer alıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum